Press "Enter" to skip to content

У СІЗО РФ помер кримський політв’язень Джеміль Гафаров

60-річний Гафаров потребував діалізу нирок і кілька разів заявляв у суді, що не може не лише готуватися до процесів, а й перебувати на них.

У слідчому ізоляторі Новочеркаська (Росія) 9 лютого помер кримчанин Джеміль Гафаров, незаконно засуджений до 13 років позбавлення волі у справі кримських мусульман. Про це повідомляє громадське об’єднання Кримська солідарність із посиланням на адвоката Лілю Гемеджі.

Зазначається, що 60-річний Гафаров потребував діалізу нирок і кілька разів заявляв у суді, що не може не лише готуватися до процесів, а й перебувати на них.
Джеміля Гафарова заарештували у 2019 році. У суді неодноразово було пред’явлено документи, що підтверджують його інвалідність – у нього хронічна ниркова недостатність та пов’язані з цим хвороби серця.
Однак, незважаючи на численні запити головуючого та прокуратури щодо необхідного у терміновому порядку медичного обстеження, йому відмовляли у госпіталізації.
Раніше повідомлялося, що в колонії №5 у місті Новотроїцьке Оренбурзької області РФ помер український політв’язень Костянтин Ширінг, незаконно звинувачений у “шпигунстві”.

Be First to Comment

Залишити відповідь