Press "Enter" to skip to content

Туреччина не пускає Швецію та Фінляндію в НАТО

За словами турецького президента, нещодавні переговори з Гельсінкі та Стокгольмом пройшли не так, як очікувалося – не було вжито кроків для зняття занепокоєнь Анкари.

Незважаючи на переговори Туреччини, що відбулися цього тижня, з представниками Швеції та Фінляндії, турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган, і досі, відмовляється дати згоду на розширення НАТО.

Поки він стоїть на чолі турецької держави, Анкара “не може сказати “так” вступу до НАТО країн, які підтримують терор”, наводить слова Ердогана газета Hürriyet у неділю, 29 травня.

За його словами, переговори з Гельсінкі і Стокгольмом, які відбулися 25 травня, “не пройшли на очікуваному рівні” – країни не зробили необхідних владою Туреччини кроків у боротьбі з тероризмом. “Вони не відверті і не чесні”, – додав президент Туреччини, говорячи про фінську та шведську владу.

Ердоган також заявив, що Туреччина хотіла б якнайшвидше побачити закінчення війни між Росією та Україною, але ситуація стає дедалі негативнішою з кожним днем.

“У понеділок я проведу телефонні переговори як з Росією, так і з Україною. Ми продовжимо закликати сторони до використання каналів діалогу та дипломатії”, – сказав він.

Туреччина наразі є єдиним членом НАТО, що відкрито блокує початок процесу вступу Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Анкара виправдовує свою позицію ймовірною підтримкою цими країнами курдських збройних формувань, які вона вважає терористичними. Також турецька влада вимагає від Швеції та Фінляндії екстрадиції “терористів”.

Прийняття нових членів має бути одностайно схвалено всіма державами, що входять до НАТО.

Be First to Comment

Залишити відповідь