Press "Enter" to skip to content

Суд над Януковичем: головуючий суддя заявив, що президент втікач сприяв РФ в окупації Криму

Екс-президент Віктор Янукович сприяв представникам влади РФ “у веденні агресивної війни проти України” та сприяв спробі легітимізації окупації Криму.

Про це під час оголошення вироку зазначив головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє Політик посилаючись на Укрінформ.

“Янукович, перебуваючи 24 лютого 2014 року на території РФ, вирішив шляхом вчинення державної зради сприяти представникам влади РФ у веденні агресивної війни проти України, сподіваючись у такий протиправний спосіб за рахунок суверенітету України отримати преференції від представників влади РФ для подальшого тривалого проживання на території цієї держави та уникнення кримінальної відповідальності в Україні”, – заявив суддя.

Він також зазначив, що Янукович, прибувши в період до 1 березня 2014 року на територію РФ, вступив у змову з представниками влади РФ і сприяв виправданню окупації Криму.

“Янукович, уже не будучи законним президентом України, звернувся 1 березня 2014-го до Путіна з проханням застосувати війська РФ для ведення агресивної війни проти України”, – резюмував Дев’ятко.

Наразі суд оголосив перерву в засіданні.

В приміщенні суду продовжують перебувати українські та іноземні журналісти. Впродовж засідання через брак місця не всім представникам ЗМІ вдалось потрапити до зали суду.

Сьогодні, 24 січня, проходить 90-те засідання у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича.

Оболонський райсуд 4 травня 2017 року розпочав розгляд справи за обвинуваченням Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Одним із основних доказів у справі є лист Януковича до президента РФ Володимира Путіна з проханням ввести війська на територію України.

Впродовж судових засідань у цій справі Януковича неодноразово викликали до суду для останнього слова, однак він так і не вийшов на відеоконференцзв’язок. Тому суд 5 грудня відмовився знову переносити засідання в очікуванні Януковича і пішов у нарадчу кімнату для ухвалення остаточного рішення у справі.

Сторона обвинувачення просила призначити Януковичу покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Be First to Comment

Залишити відповідь