Press "Enter" to skip to content

Сьогодні присяжні у США можуть вирішити долю Манафорта

У п’ятницю стане відомо, чи затягнеться суд у справі Манафорта надовго, оскільки, якщо хоча б один з 12 присяжних проголосує проти обвинувального вироку, їхню роботу буде заблоковано, а суддя зможе закрити справу. Тоді розгляд почнеться заново.

У четвер відбулося перше засідання лави присяжних у справі політтехнолога «Партії регіонів» і екс-очільника передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, яке тривало сім годин. За цей час присяжні (шестеро жінок та стільки ж чоловіків) не змогли винести одностайного вердикту, пише СNN.

За підсумками засідання в окружному суді Олександрії, штат Вірджинія, присяжні направили судді чотири додаткових питання, оскільки у них виникли «розумні підстави сумніватися», а злочин у судовій системі США повинен бути доведений «за межами обґрунтованих сумнівів».

16 серпня адвокат Манафорта Кевін Даунінг заявив, що таке рішення присяжних є хорошою новиною для сторони захисту, пише Bloomberg.

«Маємо хороші новини. Присяжні обговорили справу. У них виникли певні запитання до судді і вони продовжать обговорення 17 серпня, що загалом є добрим сигналом для Манафорта», — сказав Даунінг.

Виникнення сумнівів та продовження обговорень присяжними вважається позитивним сигналом для сторони захисту Манафорта. ЗМІ зазначають, що у разі, якщо рішення не буде оголошено наступного тижня, прокурори матимуть серйозний привід для хвилювання.

Зауважимо, що присяжні повинні окремо розглянути та одноголосно проголосувати за 18 пунктами звинувачень, які висунув проти американського політтехнолога спецпрокурор Роберт Мюллер. Після обговорення присяжні мають оголосити своє рішення під час відкритого судового засідання. Наступним кроком стане визначення терміну покарання Манафорту. Якщо його визнають винним він матиме час на оскарження рішення у окружному, а далі у Верховному суді США.
Якщо навіть один із 12 присяжних вирішить, що ця справа є політично вмотивованою, то таким чином він «підвісить» присяжних (hang jury), перешкоджаючи досягти одноголосного рішення. У разі «підвішеної лави присяжних» суддя може закрити справу через процесуальні помилки. Після цього прокуратура може відкрити справу проти Манафорта заново і увесь судовий розгляд почнеться з початку, пише «Голос Америки».

Be First to Comment

Залишити відповідь