Press "Enter" to skip to content

Австрійське МЗС викликало українського посла через заборону на в’їзд скандального журналісту

У Відні вважають, що дії Києва несумісні з цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС.

Міністерство закордонних справ Австрії викликало українського посла у Відні Олександра Щербу через заборону на в’їзд в Україну журналісту телеканалу ORF Крістіану Вершютцу. Австрійські дипломати вважають, що цей крок суперечить Угоді про асоціацію з ЄС.

Про це повідомило зовнішньополітичне відомство Австрії в понеділок, 11 березня.
Зазначається, що з послом України спілкувався генеральний секретар у закордонних справах Йоханнес Петерлік.
“Йоханнес Петерлік закликав скасувати заборону на в’їзд, запроваджену українською владою, а також надати акредитацію в зоні конфлікту на українській стороні від лінії розмежування для журналіста ORF Крістіана Вершютца”, – йдеться в повідомленні.

Також Петерлік закликав українського посла надати докази проти журналіста ORF.
“Ми глибоко стурбовані діями українського уряду проти незалежного журналіста. Це неприпустимий односторонній акт цензури, і він несумісний з цінностями і принципами Угоди про асоціацію з ЄС”, – сказав генеральний секретар.
Петерлік зазначив, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір також закликав до зняття заборони на в’їзд Вершютцу.
“Нашою метою має стати те, щоб журналіст ORF Крістіан Вершютц міг продовжувати готувати репортажі без неприйнятних обмежень з боку України”, – резюмував Петерлік.
Минулого тижня стало відомо, що СБУ заборонила Крістіану Вершютцу в’їзд в Україну на один рік, оскільки протягом останніх чотирьох років він відвідував тимчасово окуповані території Донбасу і Криму через неконтрольовані пункти пропуску з території РФ, чим порушив порядок перетину українського кордону.
У СБУ заявили, що підставою для такого рішення стала необхідність гарантованої безпеки журналістові.
Сам Вершютц стверджував, що не порушував українських законів. А міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль засудила Київ за заборону в’їзду для цього журналіста.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь