Press "Enter" to skip to content

Криза загострюється: Катар не пускає літаки з Саудівської Аравії, які мають забрати паломників

Літаки з Саудівської Аравії, які мають перевезти паломників із Дохи до Мекки, не отримали від Катару дозволу на посадку.

Катар не дає дозволу на посадку в аеропорту Дохи літакам державного авіаперевізника Саудівської Аравії, які мають на меті доправити паломників із Дохи до Мекки. Про це в неділю, 20 серпня, повідомляють інформагенції AFP та dpa з посиланням на державну саудівську інформагенцію SPA.

Генеральний директор авіакомпанії Saudia стверджує, що документи для отримання дозволів на посадку в аеропорту Дохи були надіслані кілька днів тому, пише Політик посилаючись на DW.

Король Саудівської Аравії Салман днями розпорядився транспортувати паломників із Катару до Мекки без спеціальних електронних дозволів на в’їзд до королівства. Саудівська Аравія навіть візьме на себе витрати на перельоти для паломників із Катару. За два тижні розпочнеться щорічне масове паломництво мусульман світу до Мекки, нагадує dpa.

Правитель Саудівської Аравії ухвалив таке рішення на тлі дипломатичної кризи, яка почалася навколо Катару в червні.

Катарська криза

Нагадаємо, що 5 червня Саудівська Аравія, Бахрейн, Об’єднані Арабські Емірати та Єгипет розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром через начебто підтримку останнім екстремістів та терористів. 23 червня вони висунули Катару ультиматум. Серед вимог до Дохи – виведення з країни турецьких військових, розірвання відносин з Іраном, припинення підтримки “Братів-мусульман” та “Ісламської держави”, закриття телеканалу Al Jazeera.

У відповідь чотири країни пообіцяли зняти з Катару ембарго, яке запровадили на початку червня. Катар відкидає звинувачення у підтримці тероризму. 20 липня офіційна Доха вирішила змінити антитерористичне законодавство.

Be First to Comment

Залишити відповідь