Press "Enter" to skip to content

Кабмін офіційно схвалив передачу Одеського НПЗ в управління Фонду держмайна

Майнові комплекси (рухоме та нерухоме майно, земельні ділянки), конфісковані у ПАТ “Одеський нафтопереробний завод” і ТОВ “Енергія і Газ Україна”, будуть віднесені до сфери управління Фонду держмайна України.

Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів схвалив на засіданні в п’ятницю.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман уточнив, що рішення ухвалено з умовою доопрацювання його в триденний термін.

Як повідомлялося, 19 червня цього року Суворовський райсуд Одеси ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів (ЦМК) Одеського НПЗ і “Енергія і Газ України”, що належать групі “СЄПЕК” Сергія Курченка. “В рамках укладення угоди зі слідством районний суд Одеси виніс вирок про спецконфіскацію ЦМК Одеського НПЗ як знаряддя злочину злочинної організації Курченка. Завод перейшов у власність держави в особі Кабінету Міністрів”, – прокоментував рішення генпрокурор Юрій Луценко, пише Політик посилаючись на Інтерфакс-України.

Наприкінці липня це рішення підтвердив апеляційний суд.

Російська компанія “ЛУКОЙЛ” придбала два пакети акцій ВАТ “Одеський НПЗ” по 25,95% на некомерційних конкурсах у 1999 році за 27,27 млн грн, потім збільшила свою частку до 97%.

Проектна потужність підприємства з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік.

У серпні 2005 року Одеський НПЗ був зупинений на реконструкцію і відновив роботу лише у квітні 2008 року, однак потім знову був зупинений у жовтні 2010 року через економічну ситуацію, що склалася на ринку нафтопродуктів в Україні, а також через зміну схеми постачання нафти.

У 2013 році Одеський НПЗ у НК “ЛУКОЙЛ” купила група “СЄПЕК” С.Курченка, якого розшукують українські правоохоронці. Пізніше повідомлялося про передачу “СЄПЕК” підприємства як застави ВАТ “Банк ВТБ” (РФ). Нормальну роботу підприємства так і не було відновлено, нині воно простоює.

ТОВ “Енергія і Газ Україна” належить відкритий розподільний пристрій (ВРП) 110 кВ, нежитлові будівлі енергоблоку – когенераційна установка для комбінованого виробництва тепло- та електроенергії з утилізацією атмосферного залишку вісбрекінгу, що забезпечує життєдіяльність Одеського НПЗ.

Обидва товариства (99,5766% і 100% відповідно) належать кіпрській Empson Ltd (Кіпр), через яку ГК “СЄПЕК” придбала Одеський НПЗ у ПК “ЛУКОЙЛ”.

Be First to Comment

Залишити відповідь