Press "Enter" to skip to content

У кого Україна просила додаткові Patriot та хто не дав: Financial Times назвала країни

Україна після руйнівних масованих атак РФ, що  завдали значних збитків українській енергосистемі, взялася за пошуки додаткових систем Patriot. Зокрема, з відповідними запитами Київ звернувся до Польщі та Іспанії, Румунію ж Україна просить розглянути можливість передачі  SAMP/T.

Втім, ці європейські країни відповідати на заклики не поспішають, аргументуючи це потребою зберегти власні оборонні можливості. Про це з посиланням на власні джерела інформує ПОЛІТИК з посиланням на Financial Times.

Один зі співрозмовників видання підкреслив, що для захисту Україні конче необхідні усього кілька батарей Patriot, однак навіть їх західні партнери для країни, яку щодня атакує Росія, знайти не можуть.

“Їм потрібно всього сім (батарей Patriot. – Ред.). Однак тут все складно”, – зазначає джерело.

Загалом, за словами високого представника ЄС Жозепа Борреля, в арсеналі західних партнерів Україні налічується близько сотні тих, без яких Захід цілком може обійтися. Тож, за словами дипломата, те, що вони не можуть виділити для України усього сім з них, є “неймовірним.

До слова, високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав “неймовірним” те, що західні країни не можуть надати Україні сім додаткових батарей Patriot, враховуючи той факт, що в їхньому арсеналі є близько 100, яких вони можуть заощадити.

За даними FT, Україна має щонайменше три батареї Patriot і одну батарею SAMP/T.

Німеччина передала дві системи Patriot і більше, як зазначила глава Міністерства закордонних справ ФРН Анналена Бербок, “поки що не може запропонувати”.

Не готова ділитися ЗРК Patriot з Україною і Польща, президент якої Анджей Дуда заявив, що польська система ППО лише почала створюватися.

Натомість президент Фінляндії Олександр Стубб переконаний , що рішення про допустимість скорочення мінімальних стратегічних запасів тих чи інших озброєнь для передавання ЗСУ мають ухвалюватися  військовим командуванням окремих країн ЄС і повинні залишатися конфіденційними.

“Вимоги України привернули увагу до стратегічних мінімальних рівнів обороноздатності, а також до того, чи вирішать європейські держави НАТО опуститися нижче встановленого ними мінімального рівня, необхідного для захисту своїх держав, щоб відправити обладнання в Україну”, – пише FT.

Be First to Comment

Залишити відповідь