Press "Enter" to skip to content

Білий дім схвалив передачу Ізраїлю зброї на мільярди доларів, – WP

Посадовці Пентагону і Держдепу США на умовах анонімності розповіли, що Ізраїль отримає понад 1800 бомб MK84 і 500 бомб MK82, а також 25 винищувачів F-35A.

Як повідомляє The Washington Post, таке рішення було прийняте попри занепокоєння Білого дому щодо очікуваного наступу на місто Рафах на півдні сектору Гази, інформує ПОЛІТИК з посиланням на ТСН.

Газета зазначає, що США вже практично не використовують авіабомби, які планується передати Ізраїлю.

Видання уточнює, що ці поставки зброї були схвалені Конгресом США багато років тому, але досі американська адміністрація не давала формальної згоди на їхнє виконання.

Рішення про постачання нової зброї Ізраїлю відбувається на тлі побоювань і критики з боку США стосовно майбутньої наземної операції ЦАХАЛ у місті Рафах. Білий дім побоюється, що це призведе до значних втрат серед цивільних.

Представники Держдепу США вважають, що проведення повномасштабної військової операції в місті Рафах призведе до ще більшої ізоляції Ізраїлю.

Раніше президент Джо Байден заявляв, що вторгнення в місто вздовж кордону Сектора Гази з Єгиптом перетнуло б для нього “червону лінію”.

А минулого тижня Держдепартамент США санкціонував передачу Ізраїлю 25 винищувачів F-35A і двигунів на суму приблизно 2,5 мільярда доларів.

Be First to Comment

Залишити відповідь