Press "Enter" to skip to content

Трампа оштрафували на $450 млн у справі про шахрайство

Нью-Йоркський суд 16 лютого визнав колишнього президента США Дональда Трампа винним у змові з метою маніпулювання своїми статками. Про це повідомляє The New York Times.

Суддя зобов’язав Трампа сплатити $355 млн штрафу, але з урахуванням відсотків штраф виріс до $450 млн.Також суд заборонив Трампу протягом трьох років обіймати керівні посади в будь-якій нью-йоркській компанії, включно з частиною його власної Trump Organization.

Аналогічну дворічну заборону наклали й на повнолітніх синів колишнього президента США і зобов’язали їх виплатити понад $4 млн. Один із них, Ерік Трамп, є фактичним керівником компанії Trump Organization, і це рішення ставить під сумнів, чи зможе будь-хто з членів сім’ї керувати бізнесом у найближчій перспективі.

Трамп подасть апеляцію на штраф, але протягом 30 днів він повинен буде або знайти гроші для оплати, або внести заставу. Як зазначає The New York Times, це рішення не зробить його банкрутом, оскільки більша частина його статків вкладена в нерухомість, яка в цілому коштує набагато більше, ніж штраф.

Експрезидент також звернеться до апеляційного суду з проханням припинити обмеження на управління компанією для нього та його синів на час розгляду справи.

КОНТЕКСТ

Як пише BBC, справу про шахрайство ініціювала генеральна прокурорка Нью-Йорка Летиція Джеймс. Вона звинуватила Трампа і компанію Trump Organization у масовому завищенні вартості майна й брехні у фінансовій звітності, щоб вони могли позичати великі суми грошей за вигідними відсотковими ставками.

У вересні 2023 року суд постановив, що Трамп несе відповідальність за шахрайство в бізнесі, встановивши, що він спотворив дані про свої статки на сотні мільйонів доларів. В одному випадку суд встановив, що у фінансовій звітності Трампа було помилково вказано, що його пентхаус у Trump Tower майже втричі перевищує його реальну площу.

Подальший 43-денний судовий процес, який відбувся наприкінці 2023 року і включав свідчення 40 свідків, був зосереджений переважно на визначенні покарань для Трампа.

Be First to Comment

Залишити відповідь