Press "Enter" to skip to content

Понад 20 штатів можуть заборонити Трампу брати участь у виборах, – NYT

У 34 штатах Америки подали петиції про виключення колишнього президента Штатів Дональда Трампа з бюлетенів для голосування на республіканських праймеріз. У деяких штатах суди відхилили позови американців, але у понад 20 штатах це питання залишається на порядку денному.

Про це йдеться у матеріалі видання The New York Times. Журналісти проаналізували дані судових протоколів та інших документів, інформує ПОЛІТИК з посиланням на OBOZ.UA.

Зокрема, в штатах Мен і Колорадо Трамп був дискваліфікований з праймеріз до розгляду апеляцій. Ще щонайменше у 19 регіонах США, як пишуть журналісти, питання залишається невирішеним.

Цікаво, що у 21 із 34 штатів, де була ініційована заборона для Трампа, на минулих виборах глави держави переміг чинний глава США Джо Байден. Одними з останніх петицію про виключення експрезидента з бюлетенів праймеріз подали виборці у штатах Массачусетс та Іллінойс.

Як відомо, справи проти Трампа ґрунтуються на пункті 14 поправки Конституції США. Ухвалена після громадянської війни, вона має на меті позбавити можливості обіймати державні посади того, хто перебував на державній службі та зобов’язався захищати Конституцію, проте “брав участь у повстанні чи заколоті”.

Be First to Comment

Залишити відповідь