Press "Enter" to skip to content

Три країни приєдналися до гарантій G7 для України

Тільки членство у НАТО надасть Україні безпекові гарантії та надійний інструмент стримування, щоб запобігти новій агресії Росії, зазнчили прем’єри країн Балтії.

Естонія, Латвія та Литва приєдналися до декларації країн G7 щодо підтримки гарантій безпеки для України. Про це йдеться у спільній заяві прем’єр-міністрів трьох країн Балтії, оприлюдненій у четвер, 17 серпня.

Зокрема, прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш, прем’єр Естонії Кая Каллас і прем’єр Литви Інгріда Шимоніте заявили про приєднання своїх країн до декларації G7.

“Ми будемо працювати з Україною у рамках цієї міжнародної рамки, щоб створити безпекові зобов’язання та механізми, які допоможуть Україні якнайшвидше перемогти у цій війні, підтримувати економічну стабільність та відбудову, забезпечити реалізацію реформ, стійкість та просування на її європейському та євроатлантичному шляху”, – йдеться у заяві.

Також зазначено, що боротьба України проти Росії допомагає захистити євроатлантичну безпеку та міжнародний порядок. Країни обіцяють підтримувати Україну до перемоги та брати участь у міжнародних зусиллях для захисту її незалежності, демократії і добробуту, а також притягнення до відповідальності відповідальних за злочин агресії.

Прем’єри переконані, що тільки членство у НАТО надасть Україні безпекові гарантії та надійний інструмент стримування, щоб запобігти новій агресії Росії. Вони продовжать непохитну підтримку України, щоб вона якнайшвидше стала членом Альянсу.

Прем’єри країн Балтії також пообіцяли співпрацювати з Україною на її шляху до ЄС і сподіваються на початок перемовин про вступ у 2023 році, після відповідної оцінки Єврокомісії.

“Сильна, незалежна і процвітаюча Україна, яка повністю інтегрована у євроатлантичну родину – це вкрай важливо для європейської безпеки”, – вказано у спільній заяві.

Be First to Comment

Залишити відповідь