Press "Enter" to skip to content

ISW пояснив причини ударів по суднах Росії

Атаки на російські військово-морські цілі пов’язані з масштабними контрнаступальними діями ЗСУ, ваажають західні аналітики.

Удари України по російських військово-морських цілях, імовірно, є частиною цілеспрямованої кампанії з перехоплення, спрямованої на створення сприятливих умов для проведення більш масштабних контрнаступальних операцій. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, український морський безпілотник завдав у ніч проти 4 серпня удару по російському десантному кораблю Оленегорський горняк класу Ропуха. За словами представника ГУР Андрія Юсова, пошкодження корабля дуже значні.

Міноборони Великобританії повідомило, що на знімках корабля видно, що він крениться на 30-40 градусів, що свідчить або про те, що кілька водонепроникних відсіків були пробиті ударом безпілотника, або про те, що зусилля екіпажу з усунення пошкоджень були неефективними.

“Схоже, що тепер українські сили розширюють свої зусилля, включивши до них і військово-морські цілі як складову частину цих зусиль.

Українські офіційні особи неодноразово заявляли про свою прихильність цілеспрямованій кампанії з перехоплення російських військових цілей з метою послабити російську логістику і обороноздатність, щоб створити сприятливі умови для майбутніх українських контрнаступальних дій”, – зазначиили в британському відомстві.

Там також вважають, що українські сили продовжують створювати умови для майбутніх вирішальних операцій за допомогою кампанії з перехоплення, як вони це робили до і під час контрнаступальних операцій в Харківській і Херсонській областях у 2022 році.

“Однак тепер вони завдають ударів набагато глибше в російські тилові райони і охоплюють морські об’єкти”, – резюмували в міноборони.

Be First to Comment

Залишити відповідь