Press "Enter" to skip to content

Домінуванню Росії в Чорному морі кінець – ОП

Раптом з’ясувалося, що Росія нездатна здійснити блокаду українських портів і реально контролювати акваторію Чорного моря.

Події поточного тиджня говорять про те, що епоха домінування Росії в Чорному морі закінчилася. Про це написав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у Telegram в суботу, 5 серпня.

“Занурення на дно крейсера Москва у квітні 2022 року символізувало початок кінця російської присутності в акваторії Чорного моря. Сьогоднішні події – логічне продовження завершення цієї глави історії”, – зазначив Подоляк.

За його словами, опинившись нездатною здійснити блокаду українських портів і реально контролювати акваторію, Росія спробувала приховати (насамперед від власної публіки) свою нездатність шляхом демонстрації “російського божевілля” – класичного ракетного терору.

“Сьогоднішні події говорять нам одне: епосі домінування Росії в Чорному морі прийшов кінець. Кінець – це не точка, а процес, і цей розділ ще буде писатися якийсь час. Однак яким буде її фінал, уже зрозуміло абсолютно всім”, – підкреслив Подоляк.

Він додав, що залишається тільки поспівчувати “нейтральним” країнам, які використовують російські порти для експорту енергоносіїв.

“Нейтралітет” часто обходиться дорого. Хто знає, що було б, якби ці країни свого часу зайняли більш активну громадянську позицію, зокрема в питанні російського зернового шантажу. Однак історія не знає умовного способу”, – резюмував він.

Be First to Comment

Залишити відповідь