Press "Enter" to skip to content

РФ готує “евакуацію” працівників ЗАЕС – Енергоатом

Йдеться про вивезення 2700 працівників станції, які підписали контракт із фейковим підприємством Росатома.

Російські окупанти планують “евакуювати” працівників тимчасово захопленої Запорізької атомної електростанції. Про це повідомив Енергоатом у середу, 10 травня.

“Отримано інформацію про підготовку російських окупантів до “евакуації” з міста-супутника Запорізької атомної електростанції близько 3100 людей”, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що насамперед йдеться про вивезення 2700 працівників станції, які підписали контракт із фейковим АО “Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС” або іншим підприємством Росатома, та членів їхніх родин.

“Водночас нагадуємо, що працівникам ЗАЕС виїзд з міста рашисти заборонили майже від початку окупації. Також, за інформацією Генерального штабу ЗСУ, з Енергодару до Ростовської області РФ вже вивезли частину сімей запорізьких атомників”, – зазначили у Енергоатомі.

У компанії підкреслили, що таким чином, росіяни доводять свою неспроможність забезпечити експлуатацію ЗАЕС, оскільки нині там катастрофічно бракує кваліфікованого персоналу.

“Навіть тих українських працівників, які, підписавши ганебні контракти, погодились співпрацювати з рашистами, найближчим часом збираються “евакуювати”. І це загострить вже й наразі вкрай нагальне питання наявності достатньої кількості персоналу для забезпечення безпеки експлуатації АЕС навіть у поточному відключеному стані”, – йдеться в повідомленні.

Енергоатом запевнив, що вживає всіх можливих заходів щодо формування необхідної кількості фахівців, здатних забезпечити безпечну роботу станції в перший період після її деокупації.

“Така команда вахтовим методом формуватиметься із працівників ЗАЕС, які зараз перебувають на контрольованій Україною території, а також фахівців з інших атомних станцій”, – пояснили в компанії.

Там зауважили, що якомога швидша деокупація Запорізької АЕС, вигнання росіян з Енергодару та передача контролю над станцією її законному українському оператору є єдиним шляхом припинення російського безладу на ЗАЕС та гарантування її подальшої безпеки.

Be First to Comment

Залишити відповідь