Press "Enter" to skip to content

Країни G7 виступили із заявою щодо України

Будь-яке врегулювання конфлікту має гарантувати, що Росія заплатить за заподіяні нею збитки в Україні, зазначено в заяві.

Країни Великої сімки (G7) у заяві, присвяченій роковинам вторгнення Росії в Україну, заявили про своє зобов’язання посилити дипломатичну, фінансову та військову підтримку Києва. Текст документу опублікувало представництво ЄС в Україні у понеділок, 27 лютого.

Так, лідери G7 закликали Росію “припинити агресію, що триває, і негайно, повністю і беззастережно вивести свої війська з усієї міжнародно визнаної території України”.
Крім того, в документі наголошується, що “безвідповідальна ядерна риторика Росії неприйнятна”, і будь-яке застосування хімічної, біологічної, радіологічної або ядерної зброї “матиме серйозні наслідки”.
“Ми, як і раніше, віддані координації зусиль щодо задоволення насущних потреб України у військовому та оборонному устаткуванні, особлива увага приділяється системам та засобам протиповітряної оборони, а також необхідним боєприпасам та танкам”, – йдеться у заяві.
G7 також пообіцяли продовжити надавати Україні гуманітарну, фінансову, енергетичну та економічну допомогу.
Країни Великої сімки знову заявили, що продовжуватимуть вводити санкції проти Росії і домагатися від третіх країн, щоб вони не допомагали Москві обходити обмеження.
“Ми прагнемо не допустити, щоб Росія знайшла нові способи придбання передових матеріалів, технологій та військового і промислового обладнання з наших юрисдикцій, які вона може використовуватиме для розвитку своїх промислових секторів”, – зазначається в документі.
Окремо зазначається намір у майбутньому обмежити експорт із Росії алмазів.
У G7 також наголосили, що Росія має оплачувати відновлення України, а заморожені російські активи залишаться заарештованими до закінчення війни.
“Будь-яке врегулювання конфлікту має гарантувати, що Росія заплатить за завдану нею шкоду”, – йдеться у документі.
“Ми єдині в нашій рішучості притягнути президента Путіна та винних до відповідальності відповідно до міжнародного права”, – заявили лідери G7, підтримавши розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду, генпрокурора України та інших національних прокурорів.
G7 також підтримали ініціативу щодо створення на базі Євроюсту нової структури – Міжнародного центру кримінального переслідування за злочини агресії. Він увійде до складу Спеціальної спільної слідчої групи та займеться збором, аналізом та зберіганням доказів злочинів агресії, скоєних проти України.

Be First to Comment

Залишити відповідь