Press "Enter" to skip to content

ПЦУ розгляне питання переходу на новий календар

У травні архієреї Православної церкви України обговорять календарну реформу, внаслідок якої святкування Різдва може бути офіційно перенесено на 25 грудня.

Православна церква України має намір розглянути питання календарної реформи під час архієрейського собору у травні. Про це у понеділок, 6 лютого, повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря у Facebook.

“Питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні”, – написав Зоря, коментуючи рішення УГКЦ перейти на Новоюліанський календар з 1 вересня.
Він зазначив, що ПЦУ ще має час на аналогічний крок.
“До 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є. На мою думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію”, – зазначив Зоря.
Митрополит також пояснив, що подібні реформи в минулому викликали проблеми там, де їх впроваджували “в одну мить”, “згори”, без підготовки та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до сприйняття нового.
“Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи”, – резюмував ієрарх, додавши, що вважає саме такий шлях кращим.
Нагадаємо, що в понеділок стало відомо, що Українська греко-католицька церква (УГКЦ) переходить на новоюліанський календар (так званий “новий стиль”) з 1 вересня 2023 року.
Раніше синод ПЦУ дозволив різдвяні служби 25 грудня там, де для цього існують душпастирські обставини і засвідчується бажання вірян.

Новоюліанський календар використовується 9 із 15 помісних православних церков у світі і кількома парафіями Православної церкви України.

Водночас інші помісні церкви, а також УКГЦ використовують юліанський календар. Новоюліанський календар до 2800 року збігатиметься з григоріанським, за винятком пасхалій, які збігаються з календарем юліанським.

Be First to Comment

Залишити відповідь