Press "Enter" to skip to content

Ембарго і SWIFT. Новий пакет санкцій проти РФ СЮЖЕТ

Єврокомісія запропонувала 27 країнам ЄС посилити санкції проти Росії за війну в Україні і зважитися на поетапне нафтове ембарго.

Євросоюз підготував новий пакет санкцій проти РФ. У планах позбавити російську економіку можливостей модернізації та диверсифікації. Ключовий елемент санкцій – нафтове ембарго, але з його запровадженням виникли проблеми.
Нафта
Європейське нафтове ембарго – один із найрадикальніших заходів економічного примусу Володимира Путіна до миру. Нафтогазовий сектор приносить Росії до половини доходів бюджету і більш як половину експорту, а 70% газу і 60% нафти і нафтопродуктів вона продає якраз у Європу. За два з половиною місяці війни ЄС заплатив понад 20 млрд євро за нафту і понад 30 млрд євро за газ.

“Тепер ми пропонуємо нафтове ембарго. Повна заборона на імпорт усієї російської нафти і нафтопродуктів, і морської, і трубопровідної”, – сказала фон дер Ляєн.
Як і з відмовою від закупівлі вугілля в Росії в п’ятому пакеті санкцій, нафтове ембарго вводитимуть поступово. Єврокомісія запропонувала перехідний період у півроку для імпорту нафти, а від російських нафтопродуктів хоче відмовитися до кінця цього року.
Можливо, Угорщина і Словаччина отримають право на відстрочення на нафтове ембарго до кінця 2023 року.
“Не варто обманювати себе: буде непросто. Деякі країни ЄС дуже залежать від російської нафти. Доведеться з цим розбиратися”, – сказала фон дер Ляєн.
Угорщина продовжує жорстке протистояння нафтовому ембарго. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна погодиться на нові енергетичні санкції проти РФ тільки в тому випадку, коли імпорт сирої нафти з Росії по трубопроводу буде звільнений від них.
“Поетапне припинення постачання нафти з кінцевим терміном до наступного року є рішенням, яке не можна підтримати, адже безпечне енергопостачання Угорщини буде повністю знищено пакетом санкцій”, – сказав Сіярто.
Банківський сектор
ЄС планує відключити найбільший російський банк Сбербанк від SWIFT, запровадити заборону мовлення трьох російських телеканалів і розширити санкційні списки, у тому числі за рахунок російських військових, причетних до вбивств мирного населення в Бучі.
Серед можливих цілей нового пакета санкцій західна преса називала також патріарха Кирила, і банки МКБ і Россільгоспбанк. Крім того, обговорювалася також заборона європейським танкерам перевозити російську нафту, що вдарить по експорту з Росії не тільки в Європу, а й в країни, які не вводили санкції, передусім Китай та Індію.
Єврокомісія також запропонувала заборонити росіянам угоди з нерухомістю на її території, пише Bloomberg із посиланням на проект рішення. Якщо заборона буде затверджена в такому вигляді, ЄС заборонить безпосередньо чи опосередковано передавати чи продавати права на нерухомість громадянам і жителям Росії, а також російським юрособам. Виняток буде зроблено для тих, хто має дозвіл на проживання або громадянство країн Європейського економічного простору (EEA) чи Швейцарії.
Деталі і конкретні імена в новому санкційному списку стануть відомі пізніше, тільки після того, як пропозиції Єврокомісії (фактично, уряди ЄС) обговорять і затвердять посли всіх 27 країн ЄС, а текст буде опублікований в Офіційному європейському журналі.
“Путін хотів стерти Україну з карти світу. У нього точно не вийде. Якраз навпаки: Україна піднялася в єдиному пориві, а до дна йде його країна, Росія”, – наголосила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, представляючи шостий пакет санкцій у Європарламенті.

Be First to Comment

Залишити відповідь