Press "Enter" to skip to content

В Україні з’явиться закон, за яким роботодавця штрафуватимуть за затримку виплат зарплат

Мінсоцполітики розробило законопроект, що передбачає стягування пені з роботодавця за затримку заробітної плати.

Директорат норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики розробив законопроект, що передбачає стягувати з роботодавця пені в розмірі облікової ставки Національного банку України за кожен день затримки виплати заробітної плати, якщо термін затримки перевищує 15 днів, інформує Політик посилаючись на UkrMedia.

Як повідомляє прес-служба міністерства, про це йдеться в проекті закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця”.

Зазначений законопроект передбачає також право працівника тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки на термін більше 15 днів виплати належної йому заробітної плати. Крім того, працівнику пропонується виплатити компенсацію в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця або припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

“Зараз проект закону спрямований на узгодження в зацікавлені органи виконавчої влади та сторін соціального діалогу. Його прийняття сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів по оплаті праці і відповідати частині Конвенції Міжнародної організації праці №173 “Про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця”, – сказано в повідомленні.

В липні 2014 року Верховна Рада не підтримала у другому читанні проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені в разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки”.

Be First to Comment

Залишити відповідь