Press "Enter" to skip to content

США знайшли альтернативу ракетним двигунам Росії

Штати мають намір замінити ракети Atlas V, з російськими двигунами РД-180, на ракети Vulcan з двигунами Blue Origin.

Ракетні двигуни BE-4 для перспективних ракет-носіїв Vulcan виробництва компанії United Launch Alliance буде поставляти компанія Blue Origin Джеффа Безоса. Vulcan покликаний замінити ракети Atlas V, на яких встановлені російські двигуни РД-180, інформує Політик з посиланням на Reuters.

Перший запуск ракети Vulcan запланований на 2020 рік.

Компанія Безоса має намір розвивати співпрацю з американською владою у сфері запуску космічних апаратів. “United Launch Alliance – головний постачальник послуг для запуску місій в області національної безпеки, і ми дуже раді бути частиною їх команди і цієї місії”, – відзначає генеральний директор Blue Origin Боб Сміт.

Раніше в РФ заявили, що будуть симетрично відповідати на санкції США щодо окремих осіб і підприємств, але не планує припиняти постачання ракетних двигунів для американської космічної програми.

У 1997 році Москва і Вашингтон уклали угоду майже на $1 млрд про постачання 101 двигуна РД-180. Півтора роки тому Конгрес США ввів заборону на їх використання після 2019 року, але потім скасував його, коли стало зрозуміло, що свої двигуни протягом найближчих трьох років у США створені не будуть. Відразу після цього консорціум United Launch Alliаnce (ULA) замовив у НВО Енергомаш додатково 20 РД-180.

Be First to Comment

Залишити відповідь