Press "Enter" to skip to content

Грузія подала в ЄСПЛ новий позов проти Росії

Міністерство юстиції Грузії подало до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) новий міждержавний позов “Грузія проти Російської Федерації”. Про це йдеться у повідомленні Мін’юсту Грузії.

“Позов стосується адміністративної практики масових утисків, затримань, нападів і вбивств грузинського населення, яке проживає на окупованих територіях Грузії і за лінією окупації, які особливо посилилися після війни 2008 року і досягли критичної межі у лютому цього року під час тортур і вбивства Арчіла Татунашвілі”, – йдеться у повідомленні.

Грузія вимагає, щоб Європейський суд встановив відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, зазначається, що тривалою окупацією, протягуванням колючого дроту і цілеспрямованою кампанією проти населення Грузії, Росія порушує наступні статті Європейської конвенції: 2 (право на життя), 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на захист особистого і сімейного життя) та інші.

Крім того, російську сторону звинуватили в тому, що вона приховує винних у загибелі співробітника силових структур Грузії Арчіла Татунашвілі, що сталася в Південній Осетії, а також підтасувала результати медичної експертизи, пов’язаної з цією справою.

22 лютого Татунашвілі затримали у Південній Осетії за підозрою в шпигунстві. За офіційною версією, при доставленні в слідчий ізолятор він чинив опір і отримав травми. Потім він скаржився на погане самопочуття. Його доставили в лікарню, де він помер.

Це вже третій позов Грузії проти Росії до ЄСПЛ.

Be First to Comment

Залишити відповідь