Press "Enter" to skip to content

У Путіна допускають саміт лідерів “нормандської четвірки” у Парижі

Саміт “нормандської четвірки” за участю лідерів України, Франції, Росії та Німеччини може відбутися в Парижі.

Про це заявив помічник президента Росії з міжнародних справ Юрій Ушаков, передає IZ.ru.

За його словами, можливість проведення зустрічі обговорювали глава РФ Владімір Путін та канцлер ФРН Ангела Меркель у Берліні у суботу ввечері, але затвердженої дати її проведення наразі що немає.

“Домовилися, що її потрібно добре підготувати, щоб був якийсь реальний результат після її проведення. Експертам доручено продовжувати роботу з підготовки зустрічі. Навіть не визначили часові параметри, але сам варіант зустрічі обговорювалося”, – сказав помічник Путіна.

Меркель після зустрічі повідомила, що однією з головних тем мало бути врегулювання ситуації на Сході України. Вона висловила сподівання на досягнення нового перемир’я у зв’язку з початком навчального року.

Також вона планувала обговорити з Путіним можливе розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. Путін у свою чергу заявив, що РФ “готова і далі працювати над врегулюванням української кризи”.

Перед зустріччю глава МЗС ФРН Гайко Маас заявив, що має “стриманий оптимізм” щодо введення миротворчої місії ООН в зону конфлікту на сході України.

Як відомо, Україна наполягає на введенні місії ООН на всю територію непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, зокрема й на кордон з РФ, проте Москва каже, що миротворці повинні розміщуватися лише на лінії розмежування сторін і мати функцію охорони вже існуючої місії ОБСЄ.

Нещодавно глава МЗС РФ Сергєй Лавров заявив про відсутність умов для проведення зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки”.
Лавров при цьому додав, що ідея проведення саміту “четвірки” висловлювалася Францією і Німеччиною під час його поїздки в Берлін і Париж.

Остання зустріч лідерів чотирьох країн у справі війни на Донбасі відбулася у Берліні у жовтні 2016 року. В рамках нормандського формату відбуваються також розмови міністрів закордонних справ – остання така зустріч відбулася у червні минулого року.

Be First to Comment

Залишити відповідь