Press "Enter" to skip to content

У ЗМІ повідомили, що Ахметов збирається зайнятись новим бізнесом

Олігарх Рінат Ахметов вирішив зайнятися виробництвом мінеральних добрив, дефіцит яких відчувають на собі в останні роки українські аграрії.

Про це пише Політик посилаючись на Liga.net.

Генеральний директор ТОВ “Українські мінеральні добрива” Олексій Афанасьєв повідомив, що компанія планує перепрофілювати в комплекс з переробки і зберігання мінеральних добрив один із цехів Криворізького центрального рудоремонтного заводу.

“Українські мінеральні добрива” створені 1 листопада минулого року. Статутний капітал – 100 тисяч грн. Компанія належить кіпрській UMG Holding Limited, яка входить в групу СКМ. Кінцевий власник нової фірми – Рінат Ахметов, випливає з Держреєстру юридичних осіб міністерства юстиції. КЦРЗ, на якому розташується нове виробництво, також належить СКМ.

За словами Афанасьєва, на новому підприємстві будуть обладнані два цехи з приймання, зберігання, пакування та відвантаження сульфату амонію і цех з його гранулювання.

Комплекс розрахований на виробництво 100 тисяч тонн гранульованого сульфату амонію на рік. Вартість проекту – 211 млн грн.

У липні на сесії міської ради розглядали петицію проти будівництва через екологічні ризики, яку підписали 1 тисячі мешканців. Але більшість депутатів її не підтримали.

Афанасьєв запевняє, що на території КЦРЗ буде дотримана санітарно-захисна зона в 1 км, а сам об’єкт обладнають пиловловлюючими технологіями.

Сульфат амонію – побічний продукт коксохімічного виробництва, яким займається металургійний холдинг Ахметова “Метінвест”. Як повідомляється, він десятки років вивозився на експорт для грануляції в інші країни.

У той же час українські аграрії імпортують близько 90% сульфату амонію, пише агентство Інфоіндустрія.

Після того, як Кабмін заборонив в грудні минулого року ввезення цього продукту з Росії, основним постачальником стала Білорусь.

Be First to Comment

Залишити відповідь