Press "Enter" to skip to content

Російська правозахисниця після зустрічі із Сецнвоим, заявила що українець назвав свій стан передкритичним

Російська правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова зустрілася з українським режисером Олегом Сенцовим у колонії і розповіла, що він назвав свій стан передкритичним.

Про свою бесіду з політв’язням Свєтова розповіла 14 серпня RTVI.

За словами правозахисниці, вона розмовляла з режисером 2 години в його палаті у присутності начальника колонії і ще двох співробітників, пише Політик посилаючись на УП.

Свєтова зазначила, що Сенцов перебуває в “хорошій і чистий” чотиримісній палаті.

“Лікарі колонії, яким Сенцов довіряє,роблять те, що можуть робити, але вони не роблять ніяких прогнозів”, – зазначила вона.

“Адвокат казав, що йому (в’язню) роблять крапельниці і поживну суміш, яку він приймає. Але це ситуація, яка не може врятувати його життя”, – сказала Свєтова.

Правозахисниця підтвердила, що режисер не планує припиняти голодування.

Також Свєтова розповіла, що мета голодування Сенцова залишилася тією ж: звільнення українських політичних в’язнів із російських в’язниць.

На думку правозахисниці, потрібно якомога швидше вирішити проблему обміну російських і українських в’язнів.

У серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років колонії за нібито “підготовку терактів в Криму”, він провини не визнає і вважає себе громадянином України.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування – доти, доки російська влада не звільнить українських політичних в’язнів.

10 серпня адвокат Сенцова Дмитро Дінзьо заявив RTVI, що режисер нібито готовий припинити голодування, якщо хоча б двох-трьох осіб із його списку звільнять.

За день до цього у коментарі “Крим. Реалії” Дінзьо сказав, що Сенцов не припинить голодування і каже: “Доведеться померти – значить, помру”.

Попри свої становище і стан, Сенцов хоче дистанційно знімати фільм, у вересні може початися дистанційний кастинг.

Сенцов відмовляється просити Володимира Путіна про помилування. Але його мати звернулася до президента РФ із таким проханням місяць тому, 13 липня. Там досі не відреагували.

Be First to Comment

Залишити відповідь