Press "Enter" to skip to content

Сьогодні в Одесі стартують міжнародні військові навчання Sea Breeze-2018

У понеділок, 9 липня, в Одесі стартують  українсько-американське навчання Sea Breeze-2018. Першим до морського порту зайшов флагманський корабель Шостого флоту ВМФ США USS Mount Whitney, повідомляє прес-служба Шостого флоту ВМФ США, передає “Політик” посилаючись на “Укрінформ“.

“USS Mount Whitney радий повернутися в Чорне море. Ми з нетерпінням очікуємо спільної роботи з нашими партнерами в регіоні для побудови відносин, які будуть сприяти миру і економічній стабільності в регіоні і на планеті. Присутність Mount Whitney забезпечить впевненість наших партнерів і союзників в нашій прихильності морської безпеки і загальних інтересів”, – зазначив командир корабля Роберт Агілар.

У навчанні візьме участь також американський ракетний есмінець USS Porter (DDG 78).

Крім американських, прибувають також кораблі ВМФ Туреччини та Румунії, підрозділи спеціального призначення і водолази з Великої Британії і Канади, грузинські та молдавські підрозділи морської піхоти. Усього візьмуть участь у навчанні Sea Breeze-2018 військовослужбовці 14 держав – Болгарії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Туреччини і Швеції.

Як повідомлялося, учасники навчання, що триватиме з 9 по 21 липня, відпрацюють завдання, погоджені багатонаціональним штабом з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО, в Одеській та Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря.

У 2017 році взяли участь у щорічному навчанні понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, більше 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн, включно з Україною, сукупною чисельністю понад три тисячі осіб.

З боку України у заходах Sea Breeze-2017 брали участь підрозділи Військово-морських сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська.

Як повідомлялося, флагман українських Військово-Морських Сил фрегат “Гетьман Сагайдачний” братиме участь в українсько-американських військових навчаннях серії Sea Breeze.

Be First to Comment

Залишити відповідь