Press "Enter" to skip to content

Окупантська влада Криму порушила нову карну справу проти українського політв’язня Балуха

Cлідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив нову кримінальну справу проти засудженого в окупованому Криму українця Володимира Балуха за частиною 1 статті 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства щодо представника влади), повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на інформацію «Кримської правозахисної групи».

Зазначається, що такою була реакція слідчих органів на скаргу начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка, пише Політик посилаючись на zaxid.

У документі, який мають правозахисники, сказано, нібито Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ізолятора в коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого зайшов до камери №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ізолятора по правій руці.

За інформацією захисту Балуха, Ткаченко сам напав на ув’язненого, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео.

На початку серпня адвокат Балуха подав скаргу на дії начальника ізолятора в селищі Роздольне Валерія Ткаченка за застосування сили до ув’язненого.

У квітні українець Володимир Балух уже заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку Ткаченка.

Як повідомляв ZAXID.NET, конфлікт між окупаційною владою Криму і українським активістом почався у 2016 році, коли від Володимира Балуха зажадали зняти встановлену 29 листопада на стіні власного будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної сотні, 18».

Захист Балуха і правозахисники, в свою чергу, стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через розміщену на стіні табличку і прапор України, розташований на подвір’ї його будинку.

4 серпня 2017 року Роздольненський районний суд анексованого Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до 3 років і 7 місяців колонії загального режиму, а також призначив штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Захист має намір оскаржити вирок.

Українські правозахисники подали до Європейського суду з прав людини дві скарги з приводу переслідування активіста.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, були виявлені 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Be First to Comment

Залишити відповідь