Press "Enter" to skip to content

Умеров назвав основні причини окупації Криму

Статус територіальної автономії Криму, тяжіння влади Криму до Росії і сепаратистські настрої місцевого населення були однією з причин окупації українського півострова.

Про це розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, пише  Політик з посилання на Укрінформ.

«Київ не допрацював в Криму, недооцінив ситуацію зі статусом Автономної Республіки Крим, а по суті, з російської автономією. Ми про це говорили ще в 1992-у, у 1993-у, і в усі наступні роки у всіх наших документах, які так чи інакше приймалися на засіданнях Меджлісу. Скрізь говорили про те, що потрібно змінити статус Криму з якоїсь незрозумілої територіальної автономії і перевести її в національну автономію кримських татар», – сказав Умеров.

За його словами, Меджліс пояснював, що «національна автономія кримських татар зовсім не означає, що в ній все для кримських татар, що права і свободи людини в ній повинні регулюватися відповідними законами і постановами». Однак Київ ігнорував заяви кримських татар, і півострів було віддано на відкуп сепаратистські налаштованій владі.

«І ось в такому незрозумілому статусі і з символами, схожими на російські, Крим дрейфував у бік Росії. Причому, до Росії весь час тяжіла саме влада Криму, а не тільки населення, у якого завжди були сепаратистські настрої. Регіон був відданий на відкуп сепаратистські налаштованим місцевим керівникам», – зазначив Умеров.

Заступник голови Меджлісу наголосив, «якби в Києві боялися не «татарської загрози», а «російського сепаратизму», то Крим пішов би іншим шляхом».

«Але і в цьому разі в Крим все одно треба було щось вкладати – не стільки економічно, скільки політично, створювати умови, щоб він більше наближався до України. Ці умови ніхто не створював – ні школи не відкривалися, ні переваги життя в Україні ніколи не демонструвалися. Взагалі в цьому напрямку ніяка робота не проводилася», – вважає Умеров.

На його думку, кримськотатарська автономія в Криму «потрібна, перш за все, самій Україні».

«Кримськотатарська автономія в Криму потрібна перш за все самій Україні – як ознака зрілості демократичної держави. І світова спільнота, я впевнений, дасть цьому високу оцінку. Самим же кримським татарам національна державність потрібна, як гарантія, що трагедій, подібних депортації 1944 року, більше не відбудеться», – зазначив Умеров.

Be First to Comment

Залишити відповідь