Press "Enter" to skip to content

Ціни на бензин: прогноз

Найбільш мінливими факторами, що впливають на ціну палива в Україні, є митна вартість на нафтопродукти і курс долара.

Ці ж фактори будуть вносити корективи в ціни АЗС і в нинішньому році, розповів директор спеціальних проектів Науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев, інформує Політик.

При цьому ціни на нафтопродукти зараз невиправдано завищені і є спекулятивними, а тому в недалекому майбутньому вони будуть знижуватися, прогнозує експерт.

“За нашими прогнозами, ціни на нафту, нафтові котирування, а за ними і нафтопродукти будуть дешевші, ніж зараз, на протязі всього року. Є передумови для зниження цін на 5 або навіть на 8-10%. Якщо на кордоні нафтопродукти подешевшають на 8 %, це означає, що десь на 80 копійок повинна знизитися і ціна на бензин “, – говорить Рябцев.

На думку фінансових експертів, курс долара до літа також буде знижуватися, а гривня – зміцнюватися. Тобто, з двох основних факторів, що впливають на вартість палива, обидва мають тенденцію до зниження ціни.

“Якщо долар подешевшає ще на гривню, значить, ціна бензину повинна буде знизитися ще на 70-80 копійок. Тобто в цілому до середини весни можливе зниження цін на АЗС десь на 1 – 1,5 грн. І це якщо прораховувати тільки ціну на нафту “, – говорить експерт.

Рябцев при цьому підкреслив, що мова йде не про котируваннях не нафта, а про вартість нафтопродуктів на кордоні в Україні. Усереднену ціну нафтопродуктів можна дізнатися по котируваннях двох великих міжнародних агентств: Platts і Argus.

Експерт також підкреслив, що в першу чергу зниження цін відчують постійні клієнти мереж АЗС, що мають “картки лояльності”, дисконтні картки, талони і ін. Справа в тому, що як тільки з’являються економічні передумови для зниження цін, компанії починають активніше вести програми лояльності – збільшують знижки, дарують більше бонусів і т.д. Таким чином АЗС страхуються від ризиків.

Be First to Comment

Залишити відповідь