Press "Enter" to skip to content

Питання про миротворців на Донбасі було включено у порядок денний Генасамблеї ООН

Гройсман заявив, що ситуація на Сході України загострилася.

Генеральна асамблея ООН включила в порядок денний питання миротворчої місії на Донбасі. Про це під час зустрічі з головою Групи дружби «Франція – Україна» Сенату Франції Ерве Мореєм заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Політик посилаючись на Главком.

«Окремо хочу підкреслити, що надзвичайно важливим є включення в порядок денний Генасамблеї ООН питання про миротворчу місію в Україні, це дуже важливий крок для встановлення миру», – заявив Гройсман.

За даними прем’єра, ситуація на Сході України загострилася.

«На превеликий жаль, ми маємо сьогодні достатньо напружену ситуацію на Сході – 51 обстріл тільки за минулу добу з боку російських військ, російських агресорів і, звісно, для нас є дуже важливим об’єднувати в подальшому зусилля для встановлення миру і відновлення справедливості і територіальної цілісності України», – сказав Гройсман.

За його словами, РФ продовжує нарощувати військовий потенціал у анексованому Криму.

«Тому, ми й далі закликаємо всіх наших партнерів і дякуємо вам за вашу принципову позицію зберігати санкції, політичні і економічний тиск на країну агресора для того, щоб Росія врешті решт відмовилася від свої планів щодо нарощення озброєнь на континенті і також припинила обстріли суверенної української держави і також вивела свої військові озброєні угрупування з території України», – зазначив Гройсман.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Путін заявив, що підтримує ідею введення миротворців ООН на Донбас за умови їх розміщення на лінії зіткнення. Проте він проти надання США Україні летальної зброї.

Згодом Росія подала в ООН свій проект про миротворців на Донбасі.

У відповідь постпред України при ООН Єльченко заявив, що в поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості.

Заступник голови Верховної Ради, представник в гуманітарній робочій підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко заявила, що Путін намагається спотворити ініціативу президента України Петра Порошенка щодо розміщення миротворців ООН на всій території тимчасово окупованого Росією Донбасу для спостереження за роззброєнням незаконних збройних формувань та бойовиків.

У МЗС України переконані, що Росія намагається спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції на Донбасі.

За попередньою інформацією, розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі коштуватиме понад $1 млрд на рік.

Згодом стало відомо, що Україна може представити альтернативний проект резолюції про миротворців на Донбасі.

Нагадаємо, Кремль вимагає особливого статусу Донбасу.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь