Press "Enter" to skip to content

МЗС: Заява Путіна про зернову угоду – фейк

Глава Кремля спробував маніпулювати інформацією для зриву угоди, але в українському МЗС викрили цю спробу.

Глава правлячого режиму Росії Володимир Путін поширює дезінформацію про експорт зерна в “ситі країни” з метою зірвати зернову угоду. Про це в понеділок, 20 березня, заявив речник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що під час виступу на парламентській конференції Росія–Африка Путін заявив, що українську агропродукцію нібито відправляють в “ситі країни”, а не в африканські держави. Глава Кремля стверджував, що 45% українського зерна нібито “поставлено в європейські країни і тільки 3% – в Африку”.
Представник українського відомства наголосив, що озвучена Путіним інформація є маніпулятивною і спрямована на зрив чорноморської зернової ініціативи.
З 1 серпня 2022 року Україна експортувала через зерновий коридор 25,1 млн тонн сільськогосподарської продукції в 45 країн світу. З них до країн Африки було відправлено 2,9 млн тонн, тобто 11,6%, в Азію – 12,1 млн тонн (48,2%), до Європи – 10,1 млн тонн (40,2%), зазначив речник.
“Росії також добре відомо, що частина закуплених “ситими країнами” Європи українських зернових відправляється як гуманітарний реекспорт в Африку й Азію. Тому реальна статистика експорту на африканський континент навіть вища, ніж 11,6%. Вже не кажучи про те, що майже 50% продукції йде на підтримку азійських країн”, – резюмував Ніколенко.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь