Press "Enter" to skip to content

У Facebook запустили антиукраїнську кампанію – Центр інформбезпеки

Росіяни хочуть підірвати довіру українського суспільства до влади, маніпулюючи нібито програною битвою за Бахмут.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляє, що російські окупанти 11 березня запустили антиукраїнську рекламну кампанію у Facebook.

Зазначається, що у Facebook по анонімних каналах поширюється реклама з наміром зневірити українців у перемозі. Поширюються тези про те, що битва за Бахмут вже нібито програна Україною, західні держави нібито не вірять у реальну перемогу України у війні з РФ, командування Сил оборони України “вже втекло”, поки “солдати відбиваються власними силами”, США зменшують постачання зброї, бо нібито піймали українську владу на крадіжці допомоги, яку їй передають.
Як заявили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, окупанти хочуть підірвати довіру українського суспільства до влади, маніпулюючи нібито програним боєм за Бахмут.
“Фейки поширюють через нові сторінки, без опису та наповнення, зазвичай мають нейтральні назви. Це дає змогу уникнути додаткової уваги з боку Meta під час проходження модерації, адже першим етапом йде перевірка автоматизованими системами. Облікові записи, з яких створюються такі кампанії, використовують IP-адреси інших держав”, – йдеться у повідомленні.
У Центрі наголосили, що провальність спроби вплинути на українців видає нечіткий переклад тексту з російської мови українською та “кремлівські” терміни, подібні до таких: “західники”, “пораженські настрої”.
“Як реагувати на рекламу? Відкрийте публікацію і натисніть more у її правому верхньому кутку; натисніть Поскаржитися на публікацію more і виберіть варіант, який найточніше описує порушення Норм спільноти”, – заявили у Центрі.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь