Press "Enter" to skip to content

Путін робить Пригожина “цапом-відбувайлом” – ISW

Великі втрати ПВК Вагнер та звіти про поганий моральний стан та військові злочини використовуються щоб відвернути увагу населення від подібних проблем у російських збройних силах.

Президент РФ Володимир Путін шукає “цапів-відбувайлів”, на яких зможе покласти провину за російські провали у війні проти України. Про це йдеться у зведенні за неділю, 12 березня, Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Путін використовує великі втрати ПВК Вагнер, звіти про поганий моральний стан та військові злочини, щоб відвернути населення від подібних чи, можливо, гірших проблем у російських збройних силах.
“Більшість російського висвітлення боїв за Бахмут зосереджена в основному на великих втратах “вагнерівців”, що дозволяє Міноборони РФ приховати або применшити інші втрати російських сил”, – йдеться у звіті.
Аналітики також вказують, що міністерство оборони, у свою чергу, зберігає прихильність Путіна, незважаючи на нищівні поразки під Угледаром на початку лютого 2023 року.
“Нещастя засновника ПВК Вагнер Євгена Пригожина, швидше за все, налякає інших кремлівських чиновників, таких як голова Чечні Рамзан Кадиров, аби вони знизили свої амбіції, щоб уникнути долі Пригожина”, – наголошують фахівці.
В Інституті вивчення війни пояснюють, що Пригожин заслужив погану репутацію через ставлення до своїх сил як до гарматного м’яса, а його публічні благання про боєприпаси навряд чи зроблять службу в рядах “вагнерівців” привабливою для новобранців.
“Поки Пригожин бачив у Бахмуті можливість отримати важіль впливу на Кремль і Міноборони РФ для реалізації власних комерційних та політичних цілей, Путін використав ПВК Вагнер, щоб захистити свій режим від згубних наслідків мобілізації, яка суттєво уповільнює військові дії проти України”, – додають аналітики.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь