Press "Enter" to skip to content

В ISW назвали мету візиту Путіна до Білорусі

Кремль прагне використати Союзну державу для встановлення російського контролю над Білоруссю.

В Інституті вивчення війни (ISW) заявляють, що президент РФ Володимир Путін має намір чинити тиск на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка з метою домогтися поступок щодо інтеграції двох країн під час візиту до Мінська, а також створити умови для нового наступу на Україну.

Зазначається, що Кремль прагне використати Союзну державу для встановлення російського контролю над Білоруссю.

Водночас Лукашенко вже створює інформаційні умови, щоб відхилити вимоги російської інтеграції, як він це робив десятиліттями.

Як додають в ISW, Лукашенко досі значною мірою чинив опір посиленим вимогам Росії про інтеграцію та відмовлявся задіяти білоруські сили для участі у російському вторгненні в Україну.

Візит до Мінська може вказувати на те, що Путін намагається створити умови для відновлення наступу на Україну, вважають військові аналітики.

ISW оцінює вторгнення Росії в Україну з Білорусі як низьке, але можливе.

Малоймовірно, що білоруські сили вторгнуться до України без російського ударного угруповання. Не очевидно, що Лукашенко відправить білоруські війська воювати в Україні навіть разом із російськими військами.

Однак зустріч Путіна та Лукашенка, як мінімум, сприятиме проведенню окремої російської інформаційної операції, спрямованої на те, щоб зламати волю України та готовність Заходу підтримувати Україну, – такі висновки роблять в Інституті вивчення війни.

Зазначається, що ця зустріч підкріпить російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб переконати українців та мешканців Заходу у тому, що Росія може атакувати Україну з Білорусі. Удари РФ по Києву, постійні перекидання військ у Білорусь і войовнича риторика, що триває, є частиною цієї інформаційної операції.

Нагадаємо, Путін запланував на 19 грудня візит до столиці Білорусі.

Вчора, 16 грудня глава Кремля скликав Раду безпеки, щоб обговорити з її постійними членами “взаємодію із сусідами за окремими напрямками”.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь