Press "Enter" to skip to content

Збройовий барон їде додому. Обмін США та РФ (СЮЖЕТ)

Американську баскетболістку Бріттні Грайнер обміняли на засудженого у США за торгівлю зброєю росіянина Віктора Бута.

США та Росія, незважаючи на нижчу точку відносин між двома країнами, домовилися про обмін ув’язненими. Одного з найбільших торговців зброєю росіянина Віктора Бута обміняли на американську баскетболістку Брітні Грайнер, затриману через картриджі для вейпу, які містили медичну марихуану. Як кажуть, відчуйте різницю.
Хто такий Віктор Бут
Бут – колишній військовий, який служив у радянській військово-транспортній авіації. Після звільнення в запас у 1991 році він зайнявся бізнесом – як він сам стверджував, у сфері міжнародних авіаперевезень.

Його заарештували в Бангкоку в березні 2008 року на підставі ордера, виданого владою США. Федеральна окружна прокуратура Нью-Йорка звинуватила його у співучасті у злочинній змові з метою постачання зброї бойовикам Революційних збройних сил Колумбії “при розумінні, що вона буде використана для вбивства громадян та посадових осіб США”.
Влада Таїланду задовольнила запит США про екстрадицію росіянина 2,5 року по тому, у листопаді 2010 року. Російське МЗС протестувало проти екстрадиції Бута до США, міністр закордонних справ Сергій Лавров називав дії влади Таїланду результатом політичного тиску США і “зразком кричущої несправедливості”.
Деякі експерти припускали, що Бут, який здобув популярність у 1990-ті роки у зв’язку з польотами радянських транспортних літаків у низку “гарячих точок” в Африці, був корисним для російської розвідки, і Москва дуже не хотіла, щоб він постав перед судом у Сполучених Штатах.
Поряд із постачанням зброї бойовикам ФАРК, у США, Бельгії та низці інших західних країн Бута підозрювали у підживленні кровопролитних конфліктів у таких країнах, як Сьєрра-Леоне, Ангола, Руанда та Судан.
Він вважається прототипом головного героя голлівудського фільму “Збройовий барон”, якого зіграв Ніколас Кейдж. Західна преса прозвала Бута “торговцем смертю”.
У Буту присудили 25 років ув’язнення без права на дострокове звільнення раніше січня 2030 року.
Всі ці роки російська влада намагалася домогтися звільнення Бута. ЗМІ багато писали про можливі варіанти його обміну на когось із засуджених у Росії американців, але ці повідомлення не підтверджувалися.
Хто така Бріттні Грайнер
Поки що в Росії не затримали дворазову олімпійську чемпіонку Бріттні Грайнер.
Грайнера звинуватили в контрабанді наркотиків через медичну марихуану, легалізовану в США і засудили до дев’яти років колонії.
Президент США Джо Байден уже поговорив із Грайнер.
Досягти домовленості про обмін Бута та Грайнер допомогли спільні зусилля президента ОАЕ та наслідного принца Саудівської Аравії, йдеться у спільній заяві двох монархій.
Як повідомила уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, Бут і Грайнер перед обміном були помиловані.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь