Press "Enter" to skip to content

Окупанти змушують працівників ЗАЕС осушити охолоджувальні басейни

Вимога загарбників пов’язана зі здійсненням провокації, суть якої – звинуватити українських атомників у зберіганні зброї.

Російські окупанти силою змушують працівників Запорізької АЕС осушити охолоджувальні басейни. Про це 30 червня повідомили в Енергоатомі.

“Щоб зняти із себе відповідальність за здійснення актів ядерного тероризму, рашисти вдаються до силового примусу проти українських атомників. Зараз вони знущаннями та тортурами змушують працівників гідроцеху станції вигадувати обґрунтування необхідності осушення цих басейнів”, – заявили в компанії.

Зазначається, що загарбники жорстоко побили водолаза гідроцеху ЗАЕС Андрія Гончарука, якого з численними тілесними ушкодженнями 29 червня було доставлено до лікарні Енергодара.

В Енергоатомі нагадали, що окупанти готують провокацію з метою звинувачення українських атомників у зберіганні зброї на території Запорізької АЕС.

Для цього вони затримали кількох працівників станції і тортурами вимагають у них зізнання, що нібито ще в березні в бетонні чаші охолоджувальних басейнів була скинута зброя і вибухівка.

Саме під приводом перевірки чаш загарбники наполягають на осушенні охолоджувальних басейнів і зупинці насосів, що подають воду для системи безпеки енергоблоків.

“Якщо це відбудеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що саме собою є серйозним порушенням і може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити в теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання”, – попередили в Енергоатомі.

Крім того, у компанії побоюються, що під виглядом “перевірки” окупанти можуть накидати в бетонні чаші все, що завгодно, а потім звинуватити в цьому співробітників ЗАЕС.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь