Press "Enter" to skip to content

Зеленського запросили на саміт НАТО в Мадриді

Президент України зможе взяти участь у саміті онлайн, якщо не зможе відвідати його особисто, зазначив Столтенберг.

Президент України Володимир Зеленський виступить на саміті НАТО у Мадриді, який відбудеться 28-30 червня. Про це повідомив генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг у середу, 15 червня.

“Президента Зеленського буде запрошено на саміт у Мадриді – його запросять виступити перед усіма лідерами, коли ми зустрінемося разом наприкінці місяця”, – сказав він напередодні засідання міністрів оборони альянсу.

Столтенберг уточнив, що лідери НАТО “вітатимуть Зеленського особисто, але якщо для нього це буде неможливим, він виступить за допомогою відеоконференції”. “Ми з нетерпінням очікуємо на виступ Зеленського”, – додав він.

Також він повідомив, що міністри оборони НАТО оголосять увечері про виділення Україні нового пакету військової допомоги, який включатиме важкі озброєння та далекобійну артилерію.

Крім того, НАТО готує план переведення української армії з пострадянського озброєння на зброю альянсу.

Альянс також розглядає можливість створення складів озброєнь та розгортання нових підрозділів на східному фланзі Європи.

“Ми обговорили необхідність більш надійної та боєздатної передової присутності. Ще вища готовність. І більше попередньо розміщеного обладнання. Ми також розглянули необхідність вкладати більше коштів у нашу оборону та вкладати більше коштів разом, щоб посилити спільне фінансування НАТО”, – сказав Столтенберг.

За його словами, на саміті в Мадриді буде узгоджено наступну Стратегічну концепцію НАТО. “Вона оцінить наше середовище безпеки і підтвердить наші основні цінності і завдання. Це буде план майбутнього Альянсу”, – сказав генсек.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь