Press "Enter" to skip to content

МЗС України попередило країни про те, що РФ може торгувати краденим

Злочинне вилучення, вивезення та користування українським зерном з боку Росії порушують основні засади Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Партії зерна, які продає Російська Федерація на міжнародному ринку, можуть частково чи повністю мати вкрадене в Україні зерно. З таким попередженням до потенційних покупців зерна у Росії в середу, 11 травня, звернулося українське МЗС.

Там зазначили, що крадене зерно, ймовірно, було вивезене із тимчасово окупованих українських територій.

“Міністерство закордонних справ України категорично засуджує дії Російської Федерації щодо розпорядження зерном, незаконно експропрійованим в українських аграріїв. Російські окупанти вилучають українське зерно, спрямовують його на власне споживання або намагаються продати на міжнародних ринках.

Крадіжка харчових ресурсів із території незалежної суверенної держави є одним із проявів мародерства”, – заявили у дипломатичному відомстві.

Там наголосили, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, “є співучасником цього злочину”.

За інформацією українського уряду, окупанти вже вкрали щонайменше 400-500 тис. т зерна на суму понад 100 млн доларів США.

“Практично всі кораблі, що виходять із зерном із Севастополя, перевозять викрадену українську продукцію”, – зазначили у МЗС.

Крадіжки Росією українського зерна підтверджують численні свідчення українських аграріїв.

У МЗС підкреслили, що злочинне вилучення, вивезення та користування українським зерном з боку Росії порушують основні принципи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) – забезпечення продовольчої безпеки та подолання голоду.

“Така політика держави-агресора ставить під питання доцільність її членства у ФАО та інших міжнародних організаціях. Вимагаємо від Росії припинити крадіжку зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торгових суден”, – йдеться у коментарі.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь