Press "Enter" to skip to content

У Раді створили робочу групу з напрацювання змін до Конституції щодо децентралізації

У Верховній Раді створено міжкомітетську робочу групу з підготовки комплексних законодавчих пропозицій із внесення змін до Конституції України щодо децентралізації.

Як повідомляється на веб-сайті українського парламенту, відповідне розпорядження підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Робоча група діятиме на базі комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і комітету з питань правової політики.

Головою робочої групи став перший віце-спікер Олександр Корнієнко.

Створений орган працюватиме над оновленням Конституції у частині місцевого самоврядування та організації адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

“Робота в робочій групі – це логічне продовження напрацювання змін до Конституції в частині децентралізації. Ми завершили консультації напрацювань з органами місцевого самоврядування, з усіма профільними асоціаціями, і тепер справа за парламентом. Завершення децентралізації має підсилити гарантії спроможності громад та вирішити ті проблеми, які турбують кожну людину, – послуги та можливості. Водночас має бути баланс прав і відповідальності місцевої влади”, – пояснив Корнієнко.

Ключовими політичними питаннями стануть статус самоврядування на субрегіональному рівні та формування нагляду, призначення і діяльність префектів.

Відповідно до розпорядження спікера парламенту, члени робочої групи мають підготувати пропозиції до 1 березня 2022 року.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь