Press "Enter" to skip to content

Президент відзначив нагородами ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Як передає Укрінформ, відповідний указ №648/2021 опублікований на сайті глави держави.

За значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявлені самовідданість і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність Президент нагородив орденами “За заслуги” І ступеня голову Миколаївської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Рубіка Сімоняна, голову громадської організації “Дніпровська міська спілка “Союз Чорнобиль України”, особу з інвалідністю ІІ групи Ігоря Турчина.

Крім того, орденами “За заслуги” ІІ ступеня нагороджено кінооператора Юрія Бордакова, члена Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля”, особу з інвалідністю ІІ групи Олександра Головіна, голову Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, особу з інвалідністю ІІ групи Анатолія Лігуна.

Також 24 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Президент нагородив орденами “За заслуги” ІІІ ступеня, ще 9 учасників орденами “За мужність” ІІІ ступеня.

Президент Володимир Зеленський також підписав указ про про додаткові заходи з відзначення та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З метою гідного вшанування героїзму, мужності, самовідданості та високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, посилення їх соціального захисту, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України глава держави постановив установити відзнаку Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” для відзначення громадян, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Кабінету Міністрів України доручено утворити у тижневий строк комісію з проведення всеукраїнського конкурсу на кращий малюнок відзнаки Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, залучивши до її складу, зокрема представників громадських об’єднань, членів Комісії державних нагород та геральдики, та затвердити умови проведення зазначеного конкурсу.

Також уряд має забезпечити проведення всеукраїнського конкурсу на кращий малюнок відзнаки Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та за його результатами підготувати і внести до 14 січня 2022 року в установленому порядку на затвердження Президентові України проект Положення про відзнаку Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, а також проекти малюнка відзнаки Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та документа, що посвідчує нагородження нею.

Кабміну доручено забезпечити в установленому порядку разом із Державним управлінням справами, за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України “За участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та атрибутів до неї.

Крім того, уряд має вжити заходів щодо забезпечення відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” житлом учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1 та категорії 2, передбачивши фінансування таких заходів відповідно до обґрунтованих потреб.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь