Press "Enter" to skip to content

Денісова закликала РФ терміново надати медичну допомогу українським політв’язням

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова наголошує, що в місцях несвободи РФ продовжують порушуватися основоположні права незаконно ув’язнених громадян України на отримання медичної допомоги, зокрема кримських татар Джеміля Гафарова і Сервета Газієва.

Про це передає “Інтерфакс-Україна”.

“Учора адвокат кримського татарина Джеміля Гафарова повідомив мені, що після судового засідання у справі другої Сімферопольської групи “Хізб ут-Тахрір”, яке відбулося 10 червня, українських політв’язнів Джеміля Гафарова та Сервета Газієва було доправлено у Федеральний казенний лікувально-профілактичний заклад “Міжобласна туберкульозна лікарня №19″ Ростова-на-Дону. Джеміль Гафаров досі залишається у лікарні через загострення хронічної хвороби нирок і подагру, але жодних медичних обстежень йому не проводять”, – написала Денісова у Facebook.

Вона зазначила, що Гафаров брав участь у черговому судовому засіданні через відеозв’язок.

У свою чергу у Сервета Газієва, за інформацією омбудсмена, медики швидкої допомоги діагностували хронічний холецистит – підвищений артеріальний тиск і сильний біль у печінці.

“Але з лікарні його повернули в СІЗО без надання необхідної медичної допомоги. Про госпіталізацію Гафарова та Газієва їхні адвокати повідомлені не були. На необхідності надання належної медичної допомоги українським політв’язням я неодноразово наголошувала у своїх зверненнях до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової”, – заявила Денісова.

Вона наголосила, що отримала від російської колеги відписку з твердженням, що умови утримання та медичного забезпечення політв’язнів відповідають російським і міжнародним стандартам.

“Наголошую, що Сервет Газієв та Джеміль Гафаров потребують термінового фахового медичного обстеження та лікування”, – написала Денісова.

Крім того, омбудсмен додала, що, відповідно до положень ст.110 Кримінально-процесуального кодексу РФ і Федерального закону РФ від 21.11.2011 №323-ФЗ “Про основи охорони здоров’я громадян у Російській Федерації”, Гафаров і Газієв вимагають негайної зміни запобіжного заходу та звільнення з-під варти.

Денісова також закликала міжнародну спільноту відреагувати на порушення ст.3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та вжити всіх можливих заходів, щоб негайно припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь