Press "Enter" to skip to content

Інститут нацпам’яті звернеться до правоохоронців через перейменування проспекту Григоренка на Жукова у Харкові

Український інститут національної пам’яті звернеться до правоохоронних органів через рішення Харківської міської ради 26 лютого про перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Радянського Союзу Георгія Жукова.

Про це повідомили у пресслужбі УІНП.

«Наполягатимемо на персональній відповідальності усіх причетних до порушення закону осіб», наголосили в Інституті.

В УІНП заявили, що рішення міськради «провокує війни пам’яті, ображає пам’ять про ветеранів Другої світової війни, є незаконним і не сприяє консолідації суспільства».

Крім того, там наголосили, що називання проспекту іменем маршала Георгія Жукова порушує частину 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», оскільки Жуков обіймав низку керівних посад в СРСР, зокрема, був міністром оборони у 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС у 1957 році.

В Інституті додали, що рішення міськради може використати Росія в своїй інформаційно-пропагандистській кампанії, зокрема може спробувати просувати міфи про «спільну історичну долю росіян та українців», «Велику вітчизняну війну».

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь