Press "Enter" to skip to content

Мобільні оператори збираються підняти ціни: чого чекати українцям

В Україні може істотно подорожчати мобільний зв’язок.

Через підвищення ціни на електроенергію, а також введення щомісячної оплати за основними пакетам – операторам рано чи пізно доведеться шукати додаткові джерела заробітку.

Що відбувається і скільки будуть платити українці – розбирався OBOZREVATEL, передає Політик.

головне:

Через подорожчання електроенергії, а також втручання Антимонопольного комітету в практику складання тарифів на 4 тижні, а не на 1 календарний місяць, оператори можуть задуматися про підняття цін;

Правда, самі ж вони стверджують, що до кінця року планів таких немає;

Мобільний зв’язок в Україні одна з найдешевших по всьому світу – приблизно 2 $ на одного абонента. У сусідніх країнах ціни вище в 4-5 разів, а то й більше. Лідери в цій сфері – багатші країни, такі як Канада або США. Там ціна вище в кілька десятків разів;

При цьому основні оператори зв’язку запевняють, що найближчим часом підвищення ціни не планується. Хоча визнають: діють в ринкових умовах і не можуть не реагувати на подорожчання електроенергії або інші зміни;

Що зі зв’язком в Україні

Основні оператори мобільного зв’язку lifecell, Vodafone і “Київстар” продовжують конкурентну боротьбу за українського споживача. Головна їх мета – збільшити власний прибуток.

У 2018 році, наприклад, компанії пішли на досить неординарний, але цікавий крок. Вони просто перевели всі основні тарифні пакети з щомісячної оплати на 4-тижневу. Тобто, споживач платив нема за 30 (31 день), а за 28 днів (повні 4 тижні).

Завдяки цьому компанії отримали не 12 тарифних поповнень щорічно, а фактично – 13, що в середньому збільшувало їх прибуток на 8%. Правда, така політика зацікавила Антимонопольний комітет, який після розглядів рекомендував відійти від неї до вересня 2019 року.

Зараз же середній чек у трьох операторів сильно розрізняється. Як пише UBR, lifecell, який починав як лоукостер, приміряв на себе роль “преміального” оператора з найвищою середньою абонплатою. Vodafone зайняв позиції “бюджетника” з мінімальним середнім чеком, а “Київстар” пропонував щось на зразок компромісу.

Зараз же порівняльна виручка від одного абонента приблизно така:

  • lifecell – 67 грн.
  • “Київстар” – 60 грн.
  • Vodafone Ukraine – 57 грн.

В Україні дійсно досить дешева мобільний зв’язок. Наприклад, в Єгипті вона на рівні $ 6 (150 гривень), в Росії $ 8 (200 гривень), в Польщі $ 11 (280 гривень). В багатших країнах вартість зв’язку ще вище – в Італії $ 14 (350 гривень), в Німеччині $ 40 (1010 гривень), в Канаді $ 68 (1720 гривень).

Чи виросте ціна?

Як вважають експерти, у підняття ціни є відразу кілька причин. По-перше, це рішення Антимонопольного комітету. Від ідеї 4-тижневої оплати доведеться відмовитися, тому 13-ту оплату потрібно чимось компенсувати. Зробити це реально шляхом збільшення вартості тарифного пакету.

Ще одне – збільшення ціни на електроенергію після того, як з 1 липня запрацював ринок електроенергії. За словами експерта в сфері інформатизації Романа Химича, “велика трійка” має сильну мотивацію підвищувати виручку з абонентів.

З 2008 року обсяг ринку впав уп’ятеро. Будівництво 3 / 4G мереж вимагає дуже серйозних інвестицій, а в наступному році, сподіваюся, почнеться будівництво вже загальнонаціональних 3 / 4G мереж “, -підкреслив OBOZREVATEL Химич.

При цьому, за його словами, оператори можуть і піти від ідеї прямо підвищувати тариф. “Є важливий нюанс: оператору потрібно підвищувати дохід з абонента, а не тарифи. Тарифи – всього лише інструмент, не єдиний і не завжди оптимальний.

Можна, наприклад, стимулювати перехід абонентів на більш дорогі, але вже існуючі тарифи. Де-юре підвищення тарифів немає, де-факто витрати збільшуються “, – розповів Химич.

Побічно цю тезу підтверджують оператори, заявляючи, що підвищувати тарифи поки не планують. Наприклад, за словами прес-секретаря Vodafone Вікторії Павлівської, зараз компанія не планує підвищувати тарифи в односторонньому порядку.

“Якщо порівняти середній рахунок різних українських операторів, можна побачити, що у Vodafone, навіть з урахуванням всіх тарифних змін, він протягом останнього часу нижче інших. Для інформації: за результатами 2 кварталу: lifecell – 67,” Київстар “- 60, Vodafone – 55,4 грн – середній чек абонента в місяць “, – підкреслила в коментарі OBOZREVATEL Павловська.

Крім цього, в компанії додали: “В той же час, ми працюємо в ринкових умовах і не можемо не реагувати на зовнішні зміни – у вартості обслуговування мережі та радіочастотного ресурсу, в поведінці інших гравців ринку. Все це може впливати на тарифну політику будь-якого оператора зв’язку “.

Підвищувати вартість тарифів не мають наміру і в lifecell. Правда, там також згадали інформацію про одну з найбільш дешевих мобільних зв’язків в Україні.

“Найближчим часом підвищення тарифів не планується, але коригування цін на послуги мобільного зв’язку може відбуватися в залежності від впливу основних економічних і сезонних факторів. У споживчому кошику витрати на мобільний зв’язок як і раніше продовжують залишатися дуже низькими в порівнянні з іншими витратами – Україна входить в ТОП-5 країн з найдешевшим мобільним інтернетом.

У той же час наша компанія продовжує розгортати мережу четвертого покоління по всій Україні і надає якісний зв’язок і швидкісний мобільний інтернет “, – пояснила OBOZREVATEL прес-секретар компанії Ніна Ломакіна.

Які є пакети

Оператор lifecell на даному етапі від ідеї 4-тижневого тарифного плану ще не відмовився. Так, “Лайфхак” з 20 ГБ інтернету і 1500 хвилинами на всіх операторів можна замовити за 150 гривень на 4 тижні. “Тарифний безліміт” з більш урізаними функціями вийти оформити за 40 гривень на аналогічний термін. Тарифний план “Бомба” – різні бонуси, 20 ГБ інтернету і 1000 на всі номери – за 150 гривень вже на 30 днів.

У Vodafone, наприклад, від практики 28 днів вже відійшли. Всі свої пакети пропонують на місяць. Тарифний план SuperNet Unlim дає необмежений доступ до інтернету і безкоштовні 200 хвилин в Україні за 150 гривень. SuperNet Pro за 110 гривень надає 10 ГБ інтернету, безліміт в мережі і 120 хвилин на інші оператори.

Як і lifecell, “Київстар” поки також не відійшов від практики 28-денного пакету. На сайті компанії вказано, що самий “безлімітний” пакет послуг дає необмежений доступ до інтернету, дзвінків всередині мережі, а також 300 смс і 300 хвилин на інші оператори за 225 гривень. Пакет “Київстар 4G” дає доступ до безлімітного інтернету і дзвінків всередині мережі, при цьому надає 150 смс і 150 хвилин на інших операторів.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту, який не можна подавати більше ніде t.me/iprostir ну і плюс свіжі новини.

Be First to Comment

Залишити відповідь