Press "Enter" to skip to content

Кремль принижений: Для чого Трамп телефонував Путіну

Вчорашня пропозиція США допомогти Росії з гасінням пожеж була подана Кремлем як “нормалізація стосунків”. Хоча насправді йшлося про приниження, не помітити якого Путін не міг

Учора Дональд Трамп зателефонував Володимиру Путіну. Сам, із власної ініціативи. І в розмові відверто й неодноразово запропонував допомогти Росії. Здавалось би, от вона, перемога. Втім, диявол, як завше, в деталях.

Оскільки суть розмови полягала в тому, що президент США ненав’язливо цікавився в російського колеги, чому той не може впоратись із колосальними лісовими пожежами на своїй території — і чи не міг би великий американський народ йому в цьому допомогти, інформує politik.org.ua з посиланням на джерело.

Зважаючи на ситуацію, Путіну не залишилось нічого іншого, окрім як висловити американському колезі “щиру подяку за пропозицію про допомогу і підтримку”. Путін поінформував Трампа, що в Сибіру “вже створене потужне авіаугруповання для боротьби з пожежами”.

Причини ініціативи Трампа можна зрозуміти. Дим від російських пожеж позавчора досяг Аляски, і продовжує прибувати. Якщо зважити на той факт, що в Арктиці, через екстремально сухе літо, і своїх пожеж вистарчає — хоча їх, на відміну від Росії, все-таки гасять — ситуація складається не дуже приємна. Навіть для Трампа, який “не вірить в глобальне потепління”, стає зрозумілим, що слід щось робити. Не кажучи вже про європейців — перші шпальти багатьох газет називать ситуацію в Сибіру “катастрофою”.

Чому в Росії цього року так погано із пожежами? Причин, насправді, дві. Перша є загальносвітовою — літо у високих широтах дійсно безпрецедентно гаряче й сухе, і пожежі виникають скрізь — у Канаді, в Скандинавії, в тій самій Алясці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко показал фото из отпуска в Провансе

Але на відміну від Росії їх гасять. Оперативно, і з використання всіх наявних ресурсів. Натомість в Росії, як вже писало Depo.ua, вирішили сстворити так звані “зони контролю”: визначені місцевою владою російських регіонів ділянки, де “витрати на гасіння перевищують можливий прогнозований збиток, а полум’я не загрожує населеним пунктам і об’єктам економіки”. При тому в поняття “збиток” включається тільки вартість техніки чи економічних об’єктів, які згорять разом із лісом, а не вартість деревини, екологічні збитки і негативний вплив на людське здоров’я. Набравши силу у “зонах контролю”, пожежі перетворюють на пустелю і “цінні об’єкти”, і спинити їх вже неможливо.

Щодо “потужного сибірського авіаугрупування Путіна”, то це абсолютна фікція. Оскільки десяток стареньких “Іл-76” та ще десяток гелікоптерів, які Москва відправила до Сибіру з сил Міноборони, на такій площі пожеж є цілком безпомічними. Навіть якби це були спеціальні пожежні літаки — їх шанси щось зробити на пожарищі площею в 3.3 мільйони гектарів були б нульові. Але йдеться про військово-транспортну авіацію, до якої тепер спішним порядком будуть ліпити якісь баки. А от президента Росії на його спеціальному пожежному Бе-200, на якому Путін так любив політати 10 років тому, над Сибіром чомусь не видно.

Відучора Росія протиставила пожежам, здається, все що мала і могла. Загоряння гасять більш ніж 3 тисячі осіб пожежників та військових— на додачу до місцевих волонтерів, за допомогою більш ніж 60 одиниць авіатехніки. За один день вдалося загасити вогонь на площі 4,5 тисяч гектарів. А 3.2 мільйони гектарів горять далі. Потужний вихор перегрітого повітря підіймається на десятки кілометрів, відганяє хмари, і допомагає вогню йти далі.

Тому, здається, Трампу і європейським лідерам доведеться іще не раз питати Путіна, що він збирається робити далі із російською землею, де цього року зуміли зекономити кілька мільйонів рублів на гасінні “нецікавих” пожеж.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь