Press "Enter" to skip to content

В Мінфіні запропонували піднімати акцизний податок на цигарки щорічно на 20%

Міністерство фінансів України оприлюднило законопроект з відповідними правками до Податкового кодексу. У відомстві пропонують збільшувати ставки акцизного податку, починаючи з 2018 року

Міністерство фінансів України представило проект закону, згідно з яким акцизний податок на тютюнові вироби планується щорічно збільшувати на 20% з метою дотримання норм директиви Євросоюзу, пише “Політик” посилаючись на “Інтерфакс-Україна“.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, у 2018 році ставки податку пропонується збільшити на прогнозний індекс споживчих цін — 8,1% і додатково на 20%. Починаючи з 2019 року акцизний податок на сигарети повинен підвищуватися на 20% до передбаченого директивою ЄС рівня у 90 євро за 1 тис. шт.

Мінфін склав також графік підвищення ставок акцизу до зазначеного рівня відповідно до плану пріоритетних дій Кабміну на 2017 рік. Цьогоріч мінімальне податкове зобов’язання для цигарок становить 21 євро (596,05 грн) за 1 тис. шт.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що таке зобов’язання Україна взяла на себе у зв’язку з Угодою про асоціацію з ЄС. Депутатам пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу.

Торік президент України Петро Порошенко затвердив підвищення акцизу на алкоголь і цигарки. Ставки акцизного податку на алкогольні та слабоалкогольні напої збільшили на 20%, не кріплені та ігристі вина — на 12%. Ставка для натуральних вин залишилася без змін.

9 серпня також повідомлялося, що роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби виростуть на 14-19,41%; віскі, ром і джин — на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) — на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі — на 7,1-13,3%.

Be First to Comment

Залишити відповідь