Press "Enter" to skip to content

Лавров заявив, що ініціатори виводу російської армії з Придністров’я хочуть війни Росії проти України та Молдови

Він підкреслив, що російські військовослужбовці підуть, “як тільки будуть створені умови”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що ініціатори виведення російських військових з Придністров’я хочуть війни РФ з Україною і Молдовою.

Про це Лавров сказав під час спілкування зі студентами МДІМВ, передає Політик посилаючись на ТСН.

“Я не думаю, що можна передрікати війну. Ніхто цього не хоче, крім тих, хто водив рукою представників молдовського уряду, коли вони писали ноту про необхідність вивести наших військовослужбовців з Придністров’я. Ті, хто це підказав молдовському уряду, вони хочуть війни між нами і Україною, між нами і Молдовою”, – вважає чиновник.

За словами Лаврова, ті люди, які підказують Молдові такі дії, “гальмують роботу формату 5+2”, оскільки насправді їм “не потрібне врегулювання, їм потрібно щось зробити неприємне для РФ, підсунути чергову якусь кризову ситуацію.

Він підкреслив, що російські військовослужбовці перебувають у Придністров’ї на основі угод, укладених невдовзі після того, як гарячу фазу конфлікту на початку 90-х років “вдалося погасити завдяки російській армії”.

Нагадаємо, парламент Молдови зажадав від РФ виведення військ з Придністров’я, Додон обурився. Рішення підтримав 61 депутат. Водночас представники пропрезидентської партії залишили залу засідань, назвавши заяву провокацією.

Парламент вважає перебування російських військових в Придністров’ї порушенням конституційних норм про незалежність, суверенітет, територіальну цілісність і постійний нейтралітет республіки.

У Молдові офіційно визнали російські війська у Придністров’ї незаконним контингентом. Судді зауважили, що близько 11% території країни були окуповані й російська армія досі не вийшла з регіону. Москва направила до Молдови свої сили після конфлікту через проголошення незалежності Придністровської Молдовської Республіки. Там досі лишається близько півтори тисячі російських військових.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь