Press "Enter" to skip to content

Євстратій Зоря заявило, що Київський патріархат готуються до Об’єднавчого собору

У Київському патріархаті конструктивно налаштовані узгодити з головою Об’єднавчого собору (представником Вселенського патріарха) та з іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно.

Офіційну заяву оприлюднив у Facebook речник УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря.

“У Київському патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни”, – зазначив він.

За словами Зорі, “наявність пропозицій з боку Київського патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення”.

“Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх”, – наголосив речник УПЦ КП.

Він також підкреслив, що враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія, “зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності”.

“У Київському патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його головою, представником Вселенського патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно. Ті питання, які є в компетенції виключно Собору – відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається”, – наголосив Зоря.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь