Press "Enter" to skip to content

Субсидії вигідніші за дотації Нафтогазу – Рева

Кабмін компенсував втрати Нафтогазу в обсязі 114 мільярдів гривень на рік, а на субсидії витратять 55 мільярдів.

Надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є більш ефективним механізмом, ніж регулювання цін на енергоносії і дотації Нафтогазу. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Він пояснив, що ці кошти через субсидії потрапляють до тих, у кого низькі доходи, а дотування ціни на газ знижувало ціну для всього населення, включаючи тих, хто має всі можливості самостійно оплачувати.

“У 2014 році до розширення програми житлових субсидій та зі зниженням ціни нижче ринкової, держбюджет компенсував втрати Нафтогазу в обсязі 114 мільярдів гривень на рік. Всі нібито отримували дешевий газ, а потім всі разом платили його справжню ціну, але через бюджет. В цьому році на субсидії витрачається близько 50 мільярдів гривень, що вдвічі менше, ніж коли ми дотували Нафтогаз”, – додав міністр.

Рева також підкреслив, що будь-яке зниження ціни нижче ринкової вимагає подальшого фінансування різниці з держбюджету, тобто, за рахунок платників податків.

Як повідомлялося, з 1 листопада ціни на газ для населення зростуть на 23,5%. У Кабміні раніше заявили, що підвищення тарифів на газ не вплине на людей, які отримують субсидії.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь