Press "Enter" to skip to content

США запропонували фрегати для ВМС України – ЗМІ

Україна може отримати два американських фрегати типу Oliver Hazard Perry. Раніше США передали ВМС України два патрульних катери.

В рамках програми Надмірне майно США запропонували Україні фрегати типу Oliver Hazard Perry. Про це в четвер, 18 жовтня, повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на джерела.

За інформацією видання, керівництво США направило через військового аташе посольства лист на адресу Міноборони України про надання військово-технічної допомоги Військово-Морським силам ЗСУ.

 “У числі запропонованого розглядається питання про отримання фрегатів типу Oliver Hazard Perry, які знаходяться в розпорядженні ВМС США і можуть бути передані в рамках програми Надмірне майно (Excess Defense Article)”, – йдеться в повідомленні.
Видання зазначає, що зазначені кораблі можуть значно підвищити обороноздатність ЗСУ на Чорноморському та Азовському театрі військових дій.
За даними видання, фрегати типу Oliver Hazard Perry будувалися протягом 1975 – 2004 років. Всього було побудовано 71 фрегат на верфях у США, Іспанії, Австралії і Тайваню. Зараз, крім США, перебувають на озброєнні флотів Туреччини, Тайваню, Австралії, Іспанії та ін.
Розроблялися як ракетні фрегати, які озброювалися пусковими Mk 13 для зенітних керованих ракет SM-1MR і протикорабельними ракетами Harpoon. У зв’язку зі зняттям з озброєння США ракет SM-1 у 2003 році ці пускові були демонтовані на фрегати ВМФ США.
Також фрегати озброєні 76-мм артилерійською установкою OTO Melara, 20-мм зенітною артилерійською установкою Phalanx CIWS, двома торпедними апаратами Mark 32 ASW (по три пускові для торпед).
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь