Press "Enter" to skip to content

Матіос розповів, як підірвали склади в Ічні

На момент початку вибухів біля складів працював мобільний термінал без IMEI коду, заявили у військовій прокуратурі. З його допомогою вибуховий пристрій привели в дію.

Слідство встановило, що за кілька днів до вибухів на арсеналі в Ічні за складом спостерігали невідомі люди у військовій формі. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, повідомляє в понеділок, 16 жовтня, інформує Політик з посиланням на джерело.

Він також розповів, що за фактом вибухів на військових складах в Ічні відкрито нове кримінальне провадження – за статтею про диверсію.

“Можу повідомити, крім статті про службову недбалість також зареєстрована стаття про вчинення диверсії. Це ст. 113 Кримінального кодексу України”, – сказав Матіос.

Він також розповів, що на цей момент опитано понад 340 військовослужбовців. Половина з них – з використанням поліграфа.

“Встановлено, що в момент початку цих вибухів в зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без IMEI коду, тобто який неможливо ідентифікувати, – єдиний на цій території, що нами розцінюється як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарата для приведення того чи іншого вибухового пристрою для вибуху”, – розповів Матіос.

Він додав, що огляд місця події на складах свідчить про аналогічний характері вибухів як в Ічні, так і в Калинівці та Балаклеї.

“Він не характерний для початкового вибуху розірваного снаряда або пострілу до реактивної системі вогню. Крім того, у нас є істотні питання до організації охорони складів, оскільки достеменно встановлено слідством зараз, що за кілька днів до цього трагічного інциденту охороною сховища було зафіксовано перебування біля території складів неідентифікованих осіб у військовій формі, які здійснювали спостереження за складами. В результаті поки невстановлених обставин відповідний наряд варти по тривозі не піднімався і максимальних заходів для прочісування або місцезнаходження, або зникнення цих людей не було прийнято”, – сказав прокурор.

Матіос також підкреслив, що система безпеки складів в Ічні була чи не найсерйознішою в порівнянні з іншими подібними об’єктами. За його словами, там застосовували комплекси радіоелектронної боротьби, тому в районі складів не могли літати безпілотники.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь