Press "Enter" to skip to content

Офіційно Україна оголосила персоною нон ґрата скандального консула Угорщини в місті Береговому

Послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню вручено ноту про те, що консула Угорщини в Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон ґрата, він має залишити територію України протягом 72 годин, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Як повідомляє у четвер прес-служба МЗС України, Е.Кешкеню було вручено ноту “з інформацією про те, що, згідно зі ст. 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року з огляду на діяльність, несумісну зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Береговому має покинути територію України протягом наступних 72 годин”, пише Політик посилаючись на Інтерфакс.

“Розраховуємо, що угорська сторона надалі утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків щодо України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства”, – йдеться в повідомленні міністерства.

В українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Київ розглядає громадян України угорського походження “як об’єднувальний фактор у відносинах між двома державами”, і закликали до цього самого наших угорських партнерів.

Як повідомлялося, 3 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна у четвер, 4 жовтня, направить ноту угорській стороні про необхідність залишити територію України консулу Угорщини в Береговому.

“Я запропонував Петеру Сійярто (главі МЗС Угорщини – ІФ) його відкликати, у нього є дипломатичний тиждень. Якщо цього не станеться, а я так розумію, що цього не станеться, то ми завтра передамо ноту угорській стороні про те, що він має залишити свою роботу в Україні, відповідно і країну”, – сказав він на спільній прес-конференції з главою МЗС Молдови Тудором Уляновським у середу в Києві.

П.Клімкін уточнив, що висилати силою дипломата ніхто не має наміру. “Він покине країну, звичайно, сам”, – пояснив міністр.

Міністр додав, що угорська позиція була передбачувана.

Раніше в українських ЗМІ з’явилася інформація про видачу паспортів Угорщини громадянам України на території консульства Угорщини в Береговому Закарпатської області, а також відповідне відео зі складанням присяги. Після прийняття присяги, у якому громадяни називають Угорщину своєю батьківщиною і зобов’язуються служити їй, співробітники дипустанови закликають їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

Міністр закордонних справ України обговорив це питання з главою угорського зовнішньополітичного відомства Петером Сійярто на полях Генасамблеї ООН у США. За словами П.Клімкіна, вони детально обговорили те, що відбувається в угорському консульстві в м. Береговому Закарпатської області, але П.Сійярто не погодився з позицією Києва щодо порушень із боку консула.

27 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом отримання паспортів Угорщини громадянами України, а отримання подвійного громадянства передбачає позбавлення громадянства України.

“Відповідне провадження зареєстровано. Служба безпеки України проводить слідство, ми здійснюємо процесуальний нагляд. Українська Конституція категорично забороняє отримання подвійного громадянства. Тут двох тлумачень бути не може. Якщо є докази подвійного громадянства – це має бути покарано”, – сказав Ю.Луценко журналістам у четвер у Києві.

Він наголосив, що якщо під час слідства СБУ буде встановлено “такі випадки щодо будь-яких інших осіб – мерів, губернаторів, міністрів, пенсіонерів, військовослужбовців, дія буде однакова – позбавлення українського громадянства”.

Кримінальне провадження з огляду на факти видачі громадянам України паспортів Угорщини в Береговому Закарпатської області розслідується за статтею про державну зраду. “Відомості внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 111 КК (державна зрада). Це попередня правова кваліфікація”, – повідомила прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+

Be First to Comment

Залишити відповідь